PAGDER’in (Türkiye Plastik Sanayicileri Derneği) atık plastiklerin geri dönüştürülmesiyle sokak hayvanlarını sıcak bir yuvaya kavuşturmayı amaçlayan “Yuvaya Dönüşen Plastikler” kampanyası, Türkiye’nin en geniş katılımlı çevre ve geri dönüşüm projelerinden biri olmayı sürdürüyor.

Kampanya başlangıcında ilk olarak 685 plastik kulübe bağışıyla projeyi başlatan PAGDER, işbirliği yaptığı kurumlara belediyelerin ardından üniversiteleri de ekledi.

Boğaziçili gençler “Yuvaya Dönüşen Plastikler” kampanyasına katkı sağlayacak!

PAGDER, Boğaziçi Üniversitesi ile yaptığı işbirliği kapsamında üniversiteye 20 kulübe bağışlarken, üniversite yönetimi de Boğaziçililer’in “Yuvaya Dönüşen Plastikler” kampanyasına katılımına destek olacaklar. Gençler, plastik atıkların kaynağında ayrıştırılarak geri dönüşüm ile sokak hayvanlarına kulübe yapılması için PAGDER ile el ele verecek.

PAGDER’in kampanyasında, tüm plastik atıkların (Plastik yoğurt-peynir kapları, pet şişeler ve kapakları, deterjan şişeleri, eski plastik oyuncaklar, işlevini kaybetmiş plastik damacanalar, plastik askılar vb.) yüzde 100 geri dönüşümü sağlanarak sokak hayvanları için plastik yuvalar yapılıyor. Geri dönüşüm yoluyla da önemli ekonomik ve çevresel artı değerler yaratılması hedeflenen projeye, önemli kurum ve kuruluşlar da tam destek sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin