1. İnternet Üzerinden Video İzleyerek Para Kazanma

InboxDollars ismindeki internet sitesini sloganı video izleyerek para kazan şeklinde. Site üzerinden izlenen video içerikleri için para ödemekte. Videolarda bulunan reklamlar izlendiği takdirde para ödemesi yapan InboxDollars, internet üzerinde çokça vakit geçiren insanları hem kazanmaya hem de eğlendirmeye sitesine davet ediyor. Üstelik kayıt yaptıran herkese 5 dolar ödeme yapmakta.

Yurtdışında İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

2. Web Sitesi Denemesi Yaparak Para Kazanın

Usertesting.com isimli site, yeni açılan internet sitelerini kullanıcılara deneterek para kazandırıyor. Buradaki amaç internet kullanıcılarının para kazanma karşılığında yeni açılan sitelerdeki aksaklıkları problemleri bildirmesi. Bu hizmet karşılığında kullanıcılarına ciddi paralar ödemekte.

3. İnternet Üzerinden Odanızı Kiraya Verin

Ülkemizde yeni yeni yaygınlaşan ama yabancı ülkelerde popülerliğini koruyan sistem, çeşitli turistik bölgeler içerisinde yaşayan insanların evlerinde kullanmadıkları odaları kısa süreli kiralamasına olanak sağlayan sistemde AirBNB isimli platform oldukça yaygın kullanıyor. yurtdışında para kazandıran işler arasında en çok tercih edilen bu platform üzerinden çok sayıda kısa süreli ev kiralanmakta. Ayrıca bu platformu Türkçe dil desteği de bulunuyor.

Yurtdışında İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

4. Eski Kıyafetlerinizi Değerlendirin

Yabancı ülkelerde uygulanan “yard sale” sisteminin internetle bağdaşlaşmış versiyonu sayesinde, eski veya artık hoşlanmadığınız ya da kullanmadığınız kıyafetleri satarak para kazanabilirsiniz. Bu sistemin en önemli temsilcisi ise ThredUp adıla kurulan platform.

5. Tweeter Sayesinde Talih Kuşu Size de Konabilir

Dünya üzerinde hizmet veren bazı reklam ajansları Tweeter üzerinden reklam vermekte. Bu sistemi uygulayan web siteleri arasında en önemlilerinden bir tanesi de SponsoredTwets.com’dur. Güvenilir bu site sayesinde sizde yüksek miktarlarda para kazanabilirsiniz.

6. İnternet Üzerinden Fotoğraf Satışı Yapın

İnternet dünyasındaki bir çok site, çekilmiş özgün fotoğraflara yüksek paralar ödemekte. Üstelik çektiğiniz bu fotoğrafların hangi konu ile alakalı olduğu da önemli değil, tek istenen kaliteli fotoğraflar çekilmesi. Hatta bir çok kullanıcı telefonlarla bile çektiği resimleri bu platformlarda satabiliyor. internetten para kazanma siteleri arasından fotoğrafçılık alanında 123RF.com, Dreamstime.com ve Shutterstock.com gibi internet siteleri bu platformlardan en çok tercih edilenler arasında.

7. Tarihi Eşya ya da El Yapımı Ürünler Satın

Maalesef ki ülkemizde çok fazla değer görmeyen yapımı ürünlere ya da eskimiş tarihi eşyalara dış ülkelerde yoğun ilgi görmekte. Eğer elinizde bu tarz eşyalar veya el yapımı ürünler yapabiliyorsanız Etsy.com isimli platformdan satışlar yaparak para kazanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin