Tarım ve hayvancılık ile uğraşan kişiler ya da tarım ürünlerine meraklı olup bu işi bir sektör haline getirmek isteyen kişiler, bazı tarım ürünlerini yetiştirerek oldukça ciddi kazançlar elde edebilmektedir. Biz de tarım ürünü yetiştirerek para kazanmak isteyen kişiler için günümüzde en fazla kar getiren tarım ürünleri nelerdir bunları paylaşıyoruz.

Şifalı Bitkiler Ve Otlar

Uzmanların yapmış olduğu açıklamalar doğrultusunda hareket etmeye ve yaşam şeklini değiştirmeye başlayan günümüz insanı, şifalı otlar ve bitkilerden oldukça fazla yardım almaktadır. Yemeklerde, çaylarda ve şifalı karışımlarda kullanılabilen bu bitki ve otlar, banyo yağı, sabun ve mum gibi ürünlerin yapımında da tercih edilmektedir. Siz de bulunduğunuz bölge şartlarında yetişebilecek olan şifalı bitki ve otları araştırabilir, bunlardan bir ya da birkaçını yetiştirip satışını gerçekleştirerek güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Sarımsak

Oldukça şifalı ve faydalı bir tarım ürün olan sarımsak, farklı toprak türlerinde yetişme özelliğine sahiptir. Başarısız olma ihtimalinizin oldukça düşük olduğu sarımsak yetiştiriciliği işine girerek de kar elde edebilirsiniz.

Lavanta

Lavanta son yıllardaki en karlı tarım ürünleri arasında yer almaktadır. Taze çiçekleri olduğu gibi satılabilmekte, lavanta yağı yapılabilmekte ve kolay kuruyan bu çiçeklerden hoş kokulu lavanta keseleri elde edilebilmektedir. Ayrıca kuru lavantalar gelin buketi ve benzeri çiçeklerin aranjmanlarında da kullanılabilmektedir.

Bambu

Bambu ürünler günümüzde birçok alanda kendi göstermektedir. Peyzaj ile ilgilenen kişilerin aradığı ürünlerden olan bambu, küçük alanlarda kar getiren bir yetiştiricilik sağlamaktadır.

Japon Akçaağacı

Küçük bir ağaç olan ve muhteşem güzelliği ile insanı büyüleyen Japon akçaağacı, kolay yetiştirilen pahalı ürünlerden biridir.

Bonsai Bitkiler

Bonsai bitkilere duyulan ilgi son yıllarda oldukça artmıştır. Oldukça minik ağaçlar şeklinde olan bonsai bitkiler, farklı tasarımlar konu olan ve oldukça yüksek fiyatlardan satılan bitkilerdir.

Gurme Mantarlar

Özellikle kent tarımı yapmak isteyen kişiler için uygun olan gurme mantarı, birkaç ay içinde ürün alabileceğiniz bir sektördür ve hemen ciddi paralar kazanmanızı sağlayacaktır.

Safran

Oldukça pahalı bir bitki olan safran, gramı 20 TL’yi aşan bir fiyatla satılmaktadır. Sulu arazide yetişmeye uygun olan bitki, %400 kar elde etmenizi sağlayacaktır.

Makademya Fındığı

En karlı tarım ürünleri arasında yer alan Makademya Fındığı, kilosu 300 TL’yi aşan bir tarım ürünüdür. Omega 7 içermekte olan bu tarım ürünü, sıcak yerlerde yetişmeye uygundur ve genellikle Akdeniz Bölgesinde yetiştiriciliği tercih edilmektedir.