Yaşam, sizin de içinde bulunduğunuz bir maraton. Çevrenizde olup biten olaylarla beraber, bir sirkülasyon içinde varlığınızı sürdürüyorsunuz. Kimi zaman baş rol siz iken, bazı durumlarda figüranlık yapıyorsunuz.

Hayatta üstlenmeniz gereken tek rol olmuyor. Bazı zamanlar , birden fazla şeye yetişmek çokta kolay olmuyor. Yaşadığınız sürece, bu yarışta siz de varsınız. Pes etmemek ve kendinizi her geçen dakika keşfetmek adına verdiğiniz bu savaşta zafer elbette bir gün sizden yana olacaktır. Sabırlı ve kararlı bir bekleyiş, kaleyi içten fetih edecektir.

Yeteneklerinizi keşfedin! Nasıl mı?

Yeteneklerinizi Keşfetmek için Yapmanız Gerekenler

Yeni yerler, yeni insanlar, yeni hobiler….

Size yabancı gelen şeylerle, daha fazla yabancılaşmayın. Denemekten korkmayın ki, korkunuzun esiri olup kendinizi soyutlamayın. İçinizdeki sizi, serbest bırakıp yeteneklerinizi keşfetmesine izin verin. Belki de sizden bir kez olsun, bir şeyleri kontrol etmemenizi isteyeceğim. Kim bilir belki de en büyük yeteneğiniz, farklı kültürdeki bir insanın dilini rahatlıkla öğrenebilmenizdir?

Ertelemek yok, o kursa kayıt yapılacak!

Yoğun iş hayatının rutinine kaptırıp, sanki tüm hayatını ofiste sürdürmeyi düşünen işkoliklere sesleniyorum. Sizler, dişçi randevunuzu, aylardır beklediğiniz o müzik grubun konserlerini erteleyerek hayatınızda, kendinize nasıl bir yer belirliyorsunuz. Hayatınız, bu kadar değersiz mi? Şimdi ertelediklerinizi tekrardan düşünün. İçinizde var olan bir yeteneğin alevini söndürüyor olabilirsiniz. Ertelediğiniz o salsa kursuna kaydınızı yaptırıyorsunuz.

Yeteneklerinizi Keşfetmek için Yapmanız Gerekenler

Alışılmışın dışına çıkın

Her sabah peynirli omlet yiyebilirsiniz, bunun anlamı hayatınız boyunca her sabah peynirli omletinizi yiyeceğiniz değildir. Farklı şeyleri denemeyi, hayatınızdaki her şey üstünde denemelisiniz. Farklı bir renk kazak giyebilmek, farklı bir insanla oturup kahve içebilmek, farklı bir tarzda kitap okumak gibi…

Unutmayın her insanın hayatta bir görevi vardır ve her insan gizemlerle dolu bir kitaptır. Sizin, kendiniz tarafından keşfedilmeye ihtiyacınız var. Bunu, bir başkasının fark etmesine bırakmak, iyilik meleğinizi beklemeniz ve onun gelmesi gibi düşük bir orandır. Hayatın size sunduğu, sizin içinizdeki o yıldızı keşfetmeniz için çok fazla yol vardır. Bu yollar kimi zaman sizi yoracak, kimi zaman ise hızınızı kesemeyecek hale getirecek. Bu yolun bir başlangıcı ve bir bitişi muhakkak ki vardır. Siz yolculuğunuza çıkmayı başarın. Gerisi kendiliğinden gelecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin