Evin vazgeçilmez ihtiyaçlarından olan bulaşık makineleri, günümüzde birbirinden teknolojik donanımlarla ve fonksiyonel özelliklerle zenginleştirilerek beğeniye sunuluyor. Ebat, özellik, kalite, performans gibi kriterlere göre değişiklik gösteren ürün grupları arasında her zevke ve ihtiyaca uygun bulaşık makinesi bulabilmek mümkün.  Ancak makine alırken bazı hususları göz önünde bulundurmak her zaman daha doğru ve uygun bir seçim yapabilmeyi mümkün kılıyor.

A++ Plus Etiketi ile Enerji ve Zaman İsrafına Son!

Bulaşık makinesi seçiminde diğer beyaz eşya seçeneklerinde olduğu gibi enerji verimliliği büyük bir önem taşıyor. Tam anlamıyla enerji tasarruf istiyorsanız A++ enerji etiketli modellerden yana seçim yapmaya özen göstermelisiniz. Enerji tasarrufu sunan bu modeller, aynı zamanda yıllık enerji ve yıllık su sarfiyatı açısından da beklentileri karşılıyor.

Tam Otomatik Bulaşık Makinesi ile Daha Kolay Kullanım

Eğer daha önce bulaşık makinesi kullanmadıysanız ve programların kafanızı karıştıracağından endişe duyuyor olabilirsiniz. Ama bu telaşı yaşamanızın hiç gereği yok. Çünkü günümüzde artık tam dijital ekranlı otomatik modeller dizayn ediliyor. Bu özellik sayesinde bulaşıklarınızın yükleme miktarına, kir tipine veya suyun sertliğine göre herhangi bir ayarlama yapmanız gerekmiyor. İçine ekleyeceğiniz bulaşıkların tipine ve miktarına göre makineniz kendi ayarlamasını yapıyor ve tüm bulaşıklarınızı pırıl pırıl şekilde yıkıyor.

İşlevsel ve Ergonomik Detaylar da Önemli

Bulaşık makinenizin hız performansı kadar küçük ayrıntıları da oldukça önemli bir husus. Örneğin: Sepet yükleme esnekliği, yatabilen özellikli teller, çatal-kaşık setini koyacağınız bölmenin kayabilen özellikli oluşu bu işlevsel donanımlardan birkaçı. Tüm bu donanımlar, bulaşık makinenizin daha kullanışlı olmasını kolaylaştırıyor ve makinenize daha fazla mutfak eşyalarınızı koyabilmeniz mümkün hale geliyor.

Ürünün Kapasitesine ve Ses Desibeline Dikkat!

Bulaşık makinelerinde kapasite oldukça önemli. Eğer 4 kişilik bir aileyseniz ekstra kapasiteli modelleri tercih etmenizin hiç bir anlamı yok. Bu durum hem maddi anlamda sıkıntı yaşamanıza sebebiyet verebilir hem de su israfına yol açar. Ancak kalabalık bir aileyseniz 12-13 kişilik kapasitedeki modelleri değerlendirebilirsiniz. Ayrıca son olarak sessiz bir makine tercih etmeye özen göstermelisiniz. Makine markalarını incelerken en düşük desibelde çalışan modelleri mutlaka ön planda tutun. Bulaşık makinesi bakarken bu durum size gereksiz bir ayrıntı gibi gelebilir. Ama emin olun kullanım esnasında ne kadar önemli olduğunu daha net anlayabileceksiniz.

Tabi ki performans sonrası fiyat durumunu da analiz edeceksiniz. En avantajlı ve hesaplı bulaşık makineleri için teknoloji markası Media Markt online sitesine gelebilirsiniz. Markanın online sitesinde zevkinize ve ihtiyaçlarınıza uygun pek çok  markaya ait makine seçeneği ile karşılaşabileceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin