Yeni Nesil Sosyal Sorumluluk HareketiOnlar üzerine düşeni yaptı… Şimdi! #sirabizde

NuPera’da gerçekleşen bi’deneyim lansmanı, “Yeni Nesil Sosyal Sorumluluk Hareketi” için pek çok sivil toplum kuruluşu, sanatçı, sporcu, melek yatırımcı ve markayı bir araya getirdi. Lansmanda katılımcılara bir sunum gerçekleştiren bi’deneyim’in kurucularından Caner Pınarbaşı, hem profesyonellerden hem de öğrencilerden kurulu gönüllü ve dinamik bir ekip olduklarını belirterek, “Bu platform sayesinde, artık açılan kampanyalar çok daha geniş kitlelerde farkındalık yaratacak ve dijital dünyanın sunduğu kolaylık ve ulaşılabilirlik sayesinde desteğin ve ortaya çıkan güzel etkinin büyüklüğü ülkemizdeki standartların çok daha üzerine çıkacak” dedi ve şöyle devam etti: “bi’deneyim’in dünyadaki örnekler kadar başarılı ve etkisi büyük kampanyalar düzenleyebilmesi için bi’melek adıyla “bi’deneyim melek ekosistemi” oluşturduk. #sirabizde diyen tüm paydaşların ve ekosistem destekçilerinin yer aldığı bu oluşuma tüm duyarlı kişi ve kurumların aktif katılımını bekliyoruz”. Ardından bi’deneyim çekirdek yatırımcılarından Emre Gürsoy, bi’deneyim ekibine destek vererek, bu noktaya gelmelerine ellerinden geldiğince yardımcı olduklarını ve şimdi artık tüm ilgili paydaşların desteğini bu hareket içerisinde görmek istediklerini açıkladı. Keiretsu Forum Yatırımcı Ağı’ndan Cem Ötkün ise, “Ağımızda yer verdiğimiz ve inandığımız ilk sosyal girişim olan bi’deneyim ile birlikte çalışmaktan çok mutluyuz.” diyerek, daha çok yatırımcının bi’deneyim gibi sosyal girişimlere destek vermesi gerektiğini ve Keiretsu olarak da bi’deneyim ile sürekli dirsek temasında olacaklarını belirtti.
Bunun dışında, lansmanın sonunda yapılan açıklamada, Kerem Bursin’in “Türkiye’de Yeni Nesil Sosyal Sorumluluk Hareketi”ne öncülük edecek ilk kampanyayı kısa süre içerisinde açacağı duyuruldu. Kampanya ayrıntıları netleştiğinde bideneyim.com içerisinde açıklanacağı belirtildi.

Bideneyim.com: En anlamlı desteği, en eşsiz deneyimi yaşayarak verin!

Ünlüler, markalar, sivil toplum kuruluşları ve hayran kitlelerini bir araya getirerek sosyal sorumluluk kampanyalarını farklı bir boyuta taşıyan bi’deneyim platformu, kampanyaların çok daha geniş kitlelere duyurulması, daha kolay destek toplayabilmesi ve dijital dünyanın tüm imkanlarından faydalanabilmesi sayesinde somut çıktıların daha kısa sürede elde edilmesini amaçlıyor.

Kampanya, sanatçı, sporcu veya popüler bir figürün katılımı ve geniş kitleleri somut bir sosyal sorumluluk projesine destek verilmesi konusunda çağrıda bulunmasıyla başlıyor. Kampanyaya bi’deneyim platformu üzerinden destek verenlere, hayranı olduğu ünlülerden özel tasarım, imzalı ürünler hediye ediliyor. Ayrıca destek miktarı büyüdükçe ünlülerden çok daha eşsiz ve limitli sayıda üretilen hediye paketlerine sahip olabiliyorlar. Öyle ki, bu hediye bir oyuncunun filmde kullandığı eşya, futbolcunun maçta giydiği forma, şarkıcının konserde çaldığı özel üretim gitar bile olabiliyor. Kampanya kapsamında 5 TL destek veren bir kişi için bile, hediyenin yanında hayranı olduğu ünlü ile unutulmaz bir deneyimin kapılarını açıyor.

2 yılda dünyada toplanan destek miktarı 50 milyon doların üzerinde

Hayranı olduğunuz ünlü ile mezuniyet balonuza özel limüzinde beraber gitmek, koca bir tankı beraber sürmek, kuliste yüzyüze konuşabilmek kim istemez? Peki, sıkı takipçisi olduğunuz bir kitap veya TV dizisinin senaryosunda geçen karakterlerden biri olmak? Ya da hayranı olduğunuz futbolcu veya takım ile maça aynı uçakta gitmek veya aynı otelde konaklamak? Tüm bu eşsiz deneyimler, dünya çapında açılan yardım amaçlı kampanyalarla artık hayal olmaktan çıkıyor. Üstelik bu kampanyaların viral etkisi tıpkı “icebucketchallenge” örneğinde olduğu gibi, ünlüler sayesinde çok geniş kitlelere kısa sürede yayılabiliyor. Şu ana kadar 100’den fazla Hollywood yıldızı, şarkıcı, sporcu ve dünya çapındaki pek çok dizi ve film yapımcısının açtığı kampanyalarda farklı sosyal amaçlar için toplanan destek miktarı, 2 yılda 50 milyon doları geçmiş durumda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin