Oluşturduğu Chobani markası sayesinde Amerika Birleşik Devletleri’nin gıda devlerinden birisinin kurucusu olan Hamdi Ulukaya, dünyaca ünlü Forbes Dergisi’nin 100. yılına özel etkinlikler kapsamında düzenlenen 100 kişiden oluşan “Yaşayan En Büyük İş Dehaları” listesinde kendisine yer buldu.

ABD’nin dünya tarafından bilinirliği ve saygınlığı üst düzey olan Forbes dergisi, 100. yılını bir çok etkinlikler kutlamakta. Derginin 100.yılına özel hazırladığı “Yaşayan En Büyük 100 İş Dehası” kişi listesinde, ABD’deki Chobani markası kurucusu olan girişimci Hamdi Ulukaya’da yer aldı. Forbes dergisinin resmi internet sitesinde liste tanıtımında “Forbes dergisinin 100. yılını kutlamak ve anlamlandırmak üzere 100 girişimci hakkında, vizyon ve kapitalist kâhinden A’dan Z’ye her şeyi içeren ansiklopedi oluşacak fikirleri birleştirdik. Ortaya dünya iş dünyasının en muhteşem koleksiyonu ve ticaret tarihinde yer alacak en muhteşem portre portföyü çıktı” sözleri yer aldı.

Yaşayan En Büyük İş Dehaları Arasına Girdi: Hamdi Ulukaya

Mevlana’dan Esinlenen Hamdi Ulukaya

Dünyaca ünlü Forbes Dergisi, 100 iş adamının en etkin ve yetkili görüşlerini birleştirdiği ansiklopedik koleksiyonda hamdi ulukaya  chobani markası mimarı ve Türk girişimci olarak konuşmasında şu sözlere de yer verdi:

Anadolu topraklarında yaşanmış nadide insanlardan olan Mevlana bir sözünde derki; “Sen yürümeye başlayınca yol kendiliğinden görünür.” Harekete geçmek, herhangi bir eylemde bulunarak durağanlığı kırmanın sihirli tarafı olduğunu düşünüyorum; bu sayede eyleme geçmenin insanda düşünmenin, yeni çığır açacak fikirler geliştirmede kapı araladığının ve hayatta ilerleme oluştuğunun hissiyatına kaptırıyor. Bu nedenle oturup beklenmemeli, harekete geçerek yürümeye başlanmalı. Bu sayede merak etmekle yol kendiliğinden görülecektir. Ayrıca olgun fikirler yeni kapılar aralayacak çılgın projeler olsa da tek başınıza bazı şeyleri yapmanız mümkün değil. Güvenilir her şartta ve koşulda yanınızda duracak bir ekipte olmalıdır.” şeklinde konuştu.

Yaşayan En Büyük İş Dehaları Arasına Girdi: Hamdi Ulukaya

Facebook Kurucusu Zuckerberg ve ABD Başkanı Trump’da Listede

forbes dergisi 100.yıl  listesinde yer alan diğer isimler de şu şekilde: Robert Smith, Giorgio Armani, Sheldon Adelson, Warren Buffett, Miuccia Prada, Bill Gates, Jim Collins, Ratan Tata, Leonardo Del Vecchio, Donald Trump, Ted Turner, Mark Zuckerberg, Jeff Bezos, Eric Schmidt, Jack Bogle, Jeffrey Skoll, Jack Dorsey, yuri Milner, Michael Dell, Bono.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin