Bir reklamın başarısı akılda kalıcılığıyla doğru orantılıdır. Bu yazımızda; hafızalara kazınan, dolayısıyla son derece başarılı olmuş ve barındırdıkları zeka unsuruyla bizi kendilerine hayran bırakan reklamları sizin için derledik.

 

Yaratıcılıklarıyla Hayran Bırakan Reklamlar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlk reklamımız bir lojistik firması olan FedEx’ten.  En yakın rakibini, UPS firmasını, ciddi anlamda töhmet altında bırakan bir çalışma olmuş.

 

Yaratıcılıklarıyla Hayran Bırakan Reklamlar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bıçak üreticisi WMF ürünlerine oldukça güveniyor olsa gerek. Gerçi kim bu kadar keskin bir bıçak ister bilinmez.

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dünyanın en başarılı reklamlarından birisi şüphesiz ki bu. Yüksek dayanımlı cam üreten 3M Security Glass oldukça iddialı bir tanıtıma imza atmış. Cam kafes içerisindeki 3 milyon doların camı kırabilen kişiye ait olacağını söylediler ve insanlar sonuçsuz bir çabaya girişti. Bu arada aklınızdan geçen sorunun cevabı; paralar gerçek değil.

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Orion Telescopes firmasından ince zeka ürünü bir reklam. Bayraklarındaki Made in China yazısının Amerikalıları kızdıracağı aşikar.

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zayıflama ürünleri satan WeightWatchers firması bu reklamla hedef kitlesini çok rahat etki altında bırakmış olsa gerek. Soldaki kapı giriş, sağdaki çıkış.

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FedEx’ten harika bir reklam daha. Çin Avustralya arası kargo taşıma süreleri ne kadar bilinmez ancak reklamları tartışılmaz derecede başarılı.

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yaratıcılık kokan ödüllü reklamlardan birisi de Türk markası olan YDS’ye ait. İş güvenliği ayakkabısı üreten marka, çivileri ayakkabı için değil, ayakkabıları çivi için tehlike görüyor, iddialı.

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Limonlu kola konseptinin yaratıcısı olan Pepsi’den ilginç bir yaklaşım. Kola severler üzerinde nasıl bir algı bıraktığı tartışılır.

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diğer pillerden daha güçlü olduğunu sürekli vurgulayan Duracell’den dikkat çekici bir kamusal alan tanıtımı.

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nissan sağlamlığın sınırlarını zorladığı kadar mantık sınırlarını da zorlamış ama ortaya güzel bir reklam çıkmış.

 

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir saat markası olan IWC bu reklamla, insanları ürünlerini almaya ikna edecek gibi.