Gelişen teknolojiyle hayatımızın her alanı bir nebze olsun değişikliğe uğradığı bir gerçek. İş hayatı bundan en çok etkilenen kavramlardan biri. İnsanlar artık kendilerine özgü yaratıcılıklarını kullanarak yatkın oldukları işleri yapmayı tercih ediyorlar. Bu işlerden bazıları şu şekilde;

Yaratıcılığınızı Kullanarak Yapabileceğiniz İşler

1) Oyun Oynamak!

Oyun oynayarak, saatlerinizi geçirip bundan keyif mi alıyorsunuz. Bunu bir meslek haline getirmeye ne dersiniz? Oyun dünyası sadece vakit geçirmekten zevk almaktan ziyade iş olarak yapan birçok insan var. Ve bu yolla geçimini sağlayan insanların sayısı oldukça fazla. Yapmanız gereken sadece oyun oynarken videoya çekmek ve dikkat çekici bir başlık ile Youtube kanalına yüklemek. Oyun ile iş dünyasını aynı anda severek yürütebilmek sizin elinizde.

Yaratıcılığınızı Kullanarak Yapabileceğiniz İşler

2) Şarkı Sözü Yazmak!

Hani sonbahar akşam üstülerinde yaprakların düşmesiyle o duygusallık durgunluk karmaşasında dilinizden bir melodi bir kelime döküldüğü olur ya, bunu sadece o anlık değil de meslek haline getirmeye ne dersiniz? Kelimelerle aranız iyi, müziğe de aşıksanız bunu denemelisiniz. Yalnız bu alanda hayal kırıklığının oldukça fazla olduğunu da unutmamalısınız. Yıldızı parlamayan, elinde bestesi şarkı sözü kalan birçok insan var. Ama belki sizin yıldızınız hiç olmadığı kadar fazla parlayabilir. Bunu bir denemelisiniz.

Yaratıcılığınızı Kullanarak Yapabileceğiniz İşler

3) Fotoğraf Çekmek!

Üniversitelerde bölümü dahi olan fotoğrafçılık alanına karşı ilginiz var mı? Ama bölümünü okumuyorsunuz, öyle mi? Eğer gerçekten yatkın olduğunuzu düşünüyorsanız yapmanız gereken sadece meslek kurslarına gitmek veya fotoğrafçılık alanıyla ilgi teknik bilgileri araştırmak. Bu iş hakkında en basit bir örnek verecek olursak eğer elinizde fotoğraf makinesi ile dışarı çıkıp şipşak fotoğraflar çekebilirsiniz. Yani bu alan oldukça geniş bir kapasiteye sahip. Yapmanız gereken sadece yaratığınızı katarak işinizi yapmak.

4) Bir Şeyler Tasarlamak!

Yaratıcılığınızı kullanarak ve üstüne el becerinizi de sergilemek mi istiyorsunuz? Yapmanız gereken sadece bir şeyler tasarlamak. İstediğiniz yerde istediğiniz zamanda sevdiğiniz bir müzik eşliğinde bir şeyler tasarlayıp bu işten kazanç sağlayabilirsiniz. Şu son zamanlarda çıkan trendlerden bir olan DIY ürünleri tasarlayabilirsiniz. İster ilginç bir abajur, ister bir organizer tasarlayabilirsiniz. Bunları hem bir web site sayesinde veya sosyal medya aracığılığı ile tasarlayabilir veya yapım aşamasında videoya çekerek hafif montaj ile Youtube yükleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin