Yaratıcı Seyyar İş Fikirleri

Ofis ortamında yapılan satış işlerinde maliyetler daha yüksek olduğu için yeni bir iş kuran girişimciler ve iş kurmayı planlayan girişimci adayları için oldukça yüksek tutarlar ile karşılaşmaları olasıdır. E- ticaret sitelerinde de müşteri memnuniyeti ve etkileşimleri çok yüksek olmadığı için, girişimciler direkt müşterilere ulaşmak, onlarla yüz yüze gelmek ve memnuniyeti anında test etmek için seyyar iş fikirlerine yönelmektedir. Bu yaratıcı fikirler satıcı ile müşteri arası bağı hızlı oluşturması açısından önemli fırsatlar yaratmaktadır.

Seyyar perakende aracı ile bir iş kurmanın maliyeti yaklaşık olarak 20 bin TL olarak hesaplanabilir. Aracın yenilenmesi gibi ekstra maliyetler ilave edilmeden kabaca hesaplama ile bu sonuca ulaşabilirsiniz. Seyyar perakendecilik işi üretim aşamasından müşteriye ulaşma safhasına kadar her alanda, ofis işine göre çok daha esnektir. Özel bir karavanda satılan ayakkabılardan, tır dorselerindeki örgü malzemelerine kadar dünyanın her köşesinden yaratıcı iş fikirleri, girişimciler ve girişimci adayları için oldukça ilham verici olmaktadır.

ARTichoke Kıyafet Otobüsü

Massachusetts’ten Kate ve Lizzy Escher kardeşler, bulundukları yerdeki satıcılar tarafından tasarımları gerçekleştirilen ve ipekten yapılma kadın – erkek kıyafetleri satmaktadır. Şirketlerini 2010 yılında kurduktan 2 sene sonra 2012’de mobil, yani taşınabilir bir şirket yaratma amacıyla yola çıktılar. Bir otobüs alarak bunu şık bir butik haline getirdikten sonra, “Kıyafet otobüsü” Cape Cod şehri civarında dolaşmaya başladı. Müşteriler otobüsün güzergahını şirketin Twitter hesabı üzerinden takip edebiliyor böylelikle, ürünlere kolaylıkla ulaşabiliyorlar.

Ayakkabı Römorku

Austin, Teksas’tan modacı Sarah Ellison Lewis, aldığı bir römork üzerinde kendi ayakkabı dükkanını 2011 yılında kurdu. Bootleg Airstream olarak da tanınan bu dükkanda birçok markadan ayakkabılar, hem modern hem de vintage ürünler satılmaktadır. Lewis, siyah beyaz şeritlere sahip römorku ile birçok müşteriye ulaşmakta ve Austin’in Güney Kongre Alışveriş Merkezi’nde müşterilerini beklemeye devam etmektedir.

İplik Tırı

Maridee Nelson ve Barbra Pushies 2010 yılında bir örgü kursuna gittiklerinde tanışmışlardı. Arkadaşlıkları ilerledikçe örgü sevdalarını da paylaştılar. Öncelikle bir iplik mağazası açmak istediler ancak bunun getirdiği maliyetlerden dolayı biraz çekindiler. 2012 yılına geldiklerinde ise, bir mağaza açmaktan ziyade bir tır dorsesi kurmak istemişler. İkili artık bu iş fikri sayesinde Güney Kalifornia’nın birçok fuarında, festivalinde iplik ve örgü malzemesi satarak müşterilerine ulaşmakta.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin