Whirlpool Türkiye’ye yeni ülke direktörüWhirlpool Corporation çatısı altında 2007’den bu yana görev icra eden Gabriele Esposito, 1 Mart itibarıyla Whirlpool Corporation’ın Türkiye Ülke Direktörlüğü’ne atandı. Kariyeri süresince Whirlpool Corporation’ın Avrupa organizasyonlarında satış ve pazarlama alanında çeşitli görevlerde bulunan Esposito, son olarak Go To Market ve Avrupa Zincir Mağazalar Kıdemli Direktörü olarak çalışıyordu.

Bocconi Üniversitesi (Milano) Iktisat kısmı mezunu olan Esposito, Whirlpool’dan ilkin Bolton Group, L’Oreal ve Bormioli Rocco Group şeklinde uluslararası şirketlerin pazarlama ve satış departmanlarında uzun seneler çalıştı.

Whirlpool Corporation Türkiye’ye Ülke Direktörü olarak atanmaktan gurur duyduğunu belirten Esposito, şunları söyledi:

“Bu şekilde deneyimli bir ekibe liderlik edeceğim için oldukca mutluyum. Whirlpool Corporation benzer biçimde kuvvetli ve yenilikçi bir firmanın en mühim pazarlarından kabul edilen Türkiye’nin Ülke Direktörlüğü’nü yürüteceğim. Whirlpool Corporation’ın sunmuş olduğu ürün ve hizmetleri geliştirmeye devam ederek müşterilerimize, paydaşlarımıza ve ortaklarımıza kattığımız kıymeti arttıracak, gerçekleştireceğimiz yeniliklerle paydaşlarımıza Türkiye ve beyaz eşya sektörünün gelişimine destek olmaya devam edeceğiz. Dünyanın en etkisinde bırakan şehirlerinden kabul edilen İstanbul’da yaşayacağımız için de ek olarak oldukca heyecanlıyım.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin