Üniversitelilerin tasarladığı  Yeşil Mağazalar satışa başladı
Yeşil Mağaza
Unilever ve WWF-Türkiye işbirliğiyle gerçekleşen ‘Yeşil Mağaza (Green Store)’ Projesi’ne katılan Bilkent, Sabancı ve Özyeğin Üniversitesi öğrencileri,
kendi tasarlayıp kurdukları mağazaları işletmeye başladı.

En yüksek satış rakamına ulaşmak için yarışacak olan yeşil mağazalar arasından Mayıs sonunda en sürdürülebilir mağazayı tasarlayan ve kuran, en yüksek ciro ve karlılığa erişen ekip yarışmayı kazanacak. Mağazalardan elde edilen gelir, kazanan üniversitenin burs fonuna aktarılacak.

Dünyanın lider işverenlerinden Unilever’in WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) işbirliğiyle Türkiye’de ilk kez hayata geçirdiği ‘Yeşil Mağazalar’ konseptli yarışmasına, Bilkent, Sabancı ve Özyeğin Üniversitelerinden katılan öğrenci ekipleri, tasarlayıp işletmeye başladıkları mağazalarda Unilever ürünlerinin satışını gerçekleştiriyor.

‘Yeşil Mağaza (Green Store)’ Projesi’nde WWF-Türkiye rehberliğinde, tasarladıkları mağazanın nasıl sürdürülebilir olacağına karar veren öğrenciler, Unilever bilgi birikiminden yararlanmanın yanı sıra sürdürülebilir iş yapış biçimlerini, satış teşkilatını ve bütçe yönetimini deneyimleyerek öğreniyor.

En sürdürülebilir mağazayı tasarlayan, en yüksek ciroyu yapan ekip kazanacak

Yarışmanın finali mayıs ayında yapılacak ve en sürdürülebilir mağazayı tasarlayan ve kuran, en yüksek ciroya ve karlılığa erişen ve en yaratıcı promosyonu yapan okulun öğrencileri yarışmayı kazanacak.

Şampiyon ekip, Londra’da projesini Unilever’in globaldeki üst düzey yöneticilerine sunma imkanı elde edecek. Kazanan ekibe ayrıca, Unilever’de staj imkânı sunulacak. Sürdürülebilir mağazadan elde edilen gelirin tamamı ise kazanan üniversitenin burs fonu aracılığıyla yeni öğrencilere aktarılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin