Günümüzde yaşanılan sert ekonomi nedeniyle geleneksel olarak 9-5 arası bir işte çalışmaktansa kendi işinizi kurarak işinin patronu olmak isteyenler için bir çok fırsatlar bulunmaktadır. Özellikle bilinen bir firmadan bayilik almak, en popüler olan girişimcilik yolları arasında yer almakta ve işletme açmak isteyenlere özel fırsatlar sunmaktadır. Başarılı olma olasılığı yüksek olan bayilik sistemleri cezbedici olmasının yanında belirli bir sermaye istemesi de göz korkutmakta. param yok bayilik almak istiyorum diyorsanız korkmayın! Bazı köklü firmalar para yatırmadan da bayilikler vermekte. İşte sermayesiz veya sermayeyi dışarıdan bularak bayilik almanın yolları:

Ücretsiz Bayilik Nasıl Alınır?

Çeşitli Fon, Hibe ve Krediler Yoluyla Bayilik Alma

Bayi isim ve kurumsal yapısını kullanım bedeli, bayi sahibine kurduğu ve markalaştırdığı işletme modelinin şubesini açmak yoluyla kullandığı haklara karşı ödenen paraya denmektedir. Bazı şirketler bu haklar karşısında peşin ödeme yapmanızı istemeyebilir. Bu tür şirketlerin şubesini açmanız karşısında hibe veren ya da kredi imkanı sağlayan organizasyonlar bulunmaktadır. Sizlerde bu şekilde sıfır sermayeyle bayilik açabilirsiniz.

Güven Konusunda İyi İzlenim Vermek Önemli

Yeni iş fikrinize bağlı olarak girişiminizi hayata geçirmek için, ücretsiz bayilik alabilmenin diğer bir yolu da bayilik veren şirket yetkilisi ile güven ekseni üzerinde ilişki kurmanızdır. Güven üzerine kurulan ilişkiler sayesinde bayilik için istenen ücretin peşin olarak değil de aylık taksitler şeklinde ödenmesini sağlayabilir veya zamanla elinize para geçtikçe ödeme yapmanızı sağlayacak anlaşma imzalayabilirsiniz.

Ücretsiz Bayilik Nasıl Alınır?

Hedef Kitle ve Pazar Araştırması Yaparak İleriye Dönük Planlar Oluşturun

Gireceğiniz iş alanı ve bayiliği kuracağınız bölgede fizibilite çalışması yapmanız gerekmektedir. Çünkü yeteneklerinize ve bilginize uygun en iyi kazandıran sektörü öncelikle tespit etmelisiniz. Girişimde bulunacağınız alanı seçtikten sonra bayilik şartları en uygun olan şirketi belirlemelisiniz. En uygun şirketi belirledikten sonra en son belirlenecek olan husus ise işi yapacağınız bölgedeki rakiplerinizin durumudur. Rakiplerinize göre doğru planlamalar yapıp en uygun bayilik yöntemini seçmelisiniz.

Hedef kitlenize ve kurmayı düşündüğünüz bölgenin çevresel faktörlerini düşünerek açtığınız bayiliğin uzun soluklu yüksek miktarda kar bırakmasını istiyorsanız olmazsa olmazlardan bir tanesi de işletme planı oluşturmaktır. Geleceğe dönük oluşturacağınız işletme planıyla sıkıntılı dönemlerde ve kriz anlarında nasıl davranmanız gerektiğini bilir ve bu şekilde en az hasarla yolunuza devam etmiş olursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin