Hüseyin Özer Çocukluğu

Hüseyin Özer Tokat Reşadiye doğumlu fakir bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi.  Ailesi tarafından istenmeyen bir çocuk olan Hüseyin Özer birkaç hayvan ile birlikte bir ağanın yanına çok küçük yaşta verildi. Çok küçük yaşta babası kendisini evlatlıktan reddetti ve okula gitmesi gereken yaşta çobanlık yapmaya başladı. Hüseyin Özer bu durumu şöyle açıklar: “ Hiç okula gitmedim keçi güderken çoban Eelal emmiden okuma, yazmayı öğrendim. Değnekle kara, toza taşlarla kaya’ya yazı yazmaya başladım.”

Tuvalette Yatarken Londra’da Restoran Zinciri Kurmak Hüseyin Özer’in İnanılmaz Hikayesi 

 

Hüseyin Özer’in Küçük Yaşta Ankara’ya Gelişi

11 yaşında olan Hüseyin Özer daha çocuk yaşta iken Ankara’ya gelmiş hiçbiryerde iş bulamayan Hüseyin Özer ulusla çakmaktaşı ve benzin satmaya başlamış, bu işten günde 0,75 TL kazanıyordu. Ankara’dayken kalacak yer bulamayan ve zaten çok koç 100 iyi bir ücret kazanan Hüseyin Özer geceleri tuvalette yatıp kalkıyordu. Tuvalette geçen zamanı ise Hüseyin Özer şöyle anlattı: “ Sıhhıye’de bir tuvalette yatıp kalkıyordum. O tuvalet benim için çok güzeldi, çünkü yatacak yerimdi . Minnettarım ben o tuvalete. Kazandığım parayla günde köfte ekmek alamıyordum günde 0,75 TL’ye bir ciğerci ile anlaştım günde bir öğün ciğer yiyordum.”

Tuvalette Yatarken Londra’da Restoran Zinciri Kurmak Hüseyin Özer’in İnanılmaz Hikayesi 

Öz Abisi Tarafından Zehirlenmeye Çalışıldı

Ankara’da yaşadığı dönemlerde anne tarafından kalan tarlalara ortak olmaması için öz abisi tarafından zehirlenme tehlikesi ile karşı karşıya kalan Hüseyin Özer abisinin verdiği zehirli inciri nasıl yemediğini de  şöyle anlatır: “ abimin verdiği zehirli inciri ağzını attım ama bir şey engel oldu ve hemen tükürdüm. Çocuklara anlattığımda bana bohçalarını açmışlardı, ve o yediğim yemek ne güzel bir yemekti bilemezsiniz.”

 İstanbul’dan Ankara’ya Gelişi

Hüseyin Özer Ankara’da aradığını bulamayınca İstanbul’a gelir ve burada bir meyhanede komi olarak çalışmaya başlar. Çok para kazandığını düşünen Hüseyin Özer burada bir daire kiralamak ister, ancak o para sadece bir kömürlüğe yeter bu kömürlük onun hayatının dönüm noktası olmuş ve Hüseyin Özer bundan sonra İngilizce öğrenmeye karar vermiş.

İngilizce Öğrendi

Hüseyin Özer öğrenmeye çok meraklı bir kişiydi. İstanbul’da yaşadığı sırada emekli bir albaydan İngilizce dersleri almaya başladı. Askerliğini bitirdikten sonra ise artık Londra’ya gitme kararı aldı.

Londra’da Geçen Zaman

Askerlikten sonra Londra’ya gelen Hüseyin Özer bir kebapçıda iş bulmuş ve orada yatıp kalkmaya başlamış biraz para biriktirince daha önce çalıştığı lokantayı alarak ilk lokantasını Londra’da açmıştı. Şimdi Londra’da önünde kuyruklar olan ünlü Sofra Restoranlarının sahibi oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin