Türkiye'nin En Zengin 15 İsmi

Zenginin malının züğürdün çenesini yorduğu bir yazıdan daha merhaba. Bu yazımızda Türkiye’nin en zengin 15 ismine yer verdik. Listemizdeki isimlerin bazıları kamuoyunca bilinse de birçoğu popüler olmayan isimlerden oluşuyor.

1) Murat Ülker

Babası Sabri Ülker tarafından kurulan Yıldız Holding’in başındaki isimdir. Holdingin en önemli markası hepimizin yakından tanıdığı gıda devi Ülker’dir. Murat Ülker’in net serveti 3.9 milyar dolar.

2) Hüsnü Özyeğin

2.4 milyar dolar serveti bulunan Hüsnü Özyeğin, eğitim alanında da faaliyet gösteriyor. Özyeğin Üniversitesi’nin kurucusudur.

3) Semahat Sevim Arsel

Koç Holding’in kurucusu Vehbi Koç’un en büyük çocuğudur. 2.3 milyar dolarlık bir serveti bulunan Semahat Arsel, Koş Holding Yönetim Kurulu üyesidir.

4) Rahmi Koç

Koş Holding Yönetim Kurulu başkanlığını 2003 yılına kadar yapan Rahmi Koç’un 2.2 milyar dolar serveti bulunuyor.

5) Şarık Tara

İnşaat sektöründeki başarıyla ön plana çıkan Enka Holding’in başındaki isimdir. Toplan serveti 2 milyar dolardan fazladır.

6) Erman Ilıcak

Türkiye’nin en inovatif inşaat şirketlerinden Rönesans Holding’in kurucusu olan Erman Ilıcak, 2.1 milyar dolarlık servetiyle Türkiye’nin en zengin 6. ismidir.

7) Suna Kıraç

Vehbi Koç’un çocuklarından birisi olan Suna Kıraç, Koş Holding Yönetim Kurulu Başkan vekilliğini yapmıştır. Net serveti 2.1 milyar dolardır. Ayrıca, toplam yüz binden daha fazla satmış olan Ömrümden Uzun İdeallerim Var isimli bir de kitabı bulunmaktadır.

8) Ali İbrahim Ağaoğlu

1.8 milyar dolarlık servetini inşaat sektöründeki başarısına borçludur. Türkiye’nin en medyatik patronlarından birisidir.

9) Ahmet Özokur

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kızı Sefure Davutoğlu ile evli olan ve 2015 yılında boşanan Ahmet Özokur, Yıldız Holding yönetim kurulu üyelerinden birisi. Toplam serveti 1.7 milyar dolar.

10) Bülent Eczacıbaşı

Türk medikal, tıp ve kozmetik sektörünün önemli isimlerinden olan Bülent Eczacıbaşı 1.5 milyar doları bulan bir servete sahip.

11) Ahmet Çalık

Enerji, tekstil, medya gibi birçok farklı alanda faaliyet gösteren Çalık Holding’in kurucusu olan Ahmet Çalık’ın 1.5 milyar dolar tutarında serveti bulunuyor.

12) Faruk Eczacıbaşı

Eczacıbaşı’nın sahiplerinden olan Faruk Eczacıbaşı’nın serveti 1.4 milyar dolar.

13) Ahmet Naif Zorlu

Zorlu Holding’in kurucusu ve CEO’sudur. Serveti, 1.3 milyar dolar.

14) Mustafa Latif Topbaş

Serveti 1.2 milyar dolardır.

15) Mehmet Aydınlar

Bir dönem TFF başkanlığı da yapmış olan Mehmet Aydınlar’ın  1.2 milyar dolarlık bir serveti bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin