Günümüz teknolojisi çağında, neredeyse 24 saatlik zaman dilimi içerisinde her anımızda yanımızda olan telefonlarımız ve bu teknolojiyi en iyi kullanmamızı sağlayan operatörlerden olan Turkcell şubat 1994’te hizmete girmiştir. Her geçen gün kendini geliştiren ve büyüyen bu şirket 9 ülkede faaliyet göstermektedir. Kendi bulunduğu sektör içerisinde lider olan Turkcell, New York Stock Exchange’de hisseleri işlem görmeye başlayan ilk ve tek Türk şirketi olarak, kalite standartlarını bir kez daha gözler önüne sermektedir. Turkcell 27 Nisan 1998’de Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanlığı ile 25 yıllık GSM lisans anlaşması imzalamıştır. Bulunduğu sektörde lider olmayı başaran Tukcell’in bayilik şartları ise işlerin ne kadar titizlik ve özenle yapıldığını göstermektedir. İşte o şartlar;

Turkcell Bayilik Şartları

1) Bayilik alabilmek için ilk şart , bir cep telefonu dükkanı açmak veya sahip olmaktır.

2) Turkcell, bayilik için açılacak mağazanın minimum 50 metrekare ve üstü olmasını talep etmektedir.

3) Cep telefonu dükkanı açıldıktan bir kaç ay sonra Turkcell tarafından bir bayilik kodu verilmektedir.

4) Bir senelik periyot içerisinde Turkcell tarafından gözlemlenen işletme, performans ve hat satışları doğrultusunda eğer yeterli görülürse Turkcell bayisi olmaya hak kazanır.

5) Bayilik maliyeti, bulunan bölgeye göre değişim göstermektedir. Ayrıca, onay için işletmenin bulunduğu il,ilçe ve sokak bazında belirli değerlendirmeler yapılır ve elde edilen sonuçlarda bayilik onayının verilmesinde etkilidir.

6) Turkcell bayisi olan işletmelerin, kendi ürünleri dışında herhangi bir ürün satışına katiyen izin vermemektedir.

7) Bayilik alma aşamasında, belirli bir teminatın Turkcell’e belgelenmesi istenir.

Turkcell Bayilik Şartları

8) Turkcell, yaptığı belirli kampanyaları bayilikleri kendi içerisinde değerlendirerek uygulanmasını ister. Örneğin; A bölgesindeki bir bayinin büyüklük durumu yeterli değilse, belirli kampanyaların orada uygunlanmaması hakkını her zaman elinde tutmaktadır.

9) Yatırım maliyeti her zaman bayinin kendisine aittir.

10) Turkcell, bayilik anlaşması yapmadan önce mevcut veya yeni açılacak olan iş yeri için çalışacak olan personellerin bilgilerini gösteren belgelerin eksiksiz bir şekilde gösterilmesini ister. Belge eksikliği konusunda çok hassas olan Turkcell, her hangi bir eksiklikte bayilik onayının reddine karar verir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin