Forum İstanbul AVM’de yer alan Türkiye’nin en büyük akvaryumu Turkuazoo, çocuklara unutulmaz anlar yaşatmak için birbirinden eğlenceli etkinlikler düzenliyor. Köpekbalıklarından dev vatozlara, at nalı yengeçlerinden palyaço balıklarına kadar dünyanın dört bir yanından getirilen sualtı dünyasının vazgeçilmez üyelerinin yaşadığı dev akvaryumda çocuklar bu kez dünyanın en ilginç kaplumbağa türü olan ve Timsah Avcısı Kaplumbağa “Alligator Snapping” ile tanışacak. Çocuklar, Turkuazoo’nun 2014 yılı özel teması için oluşturduğu Kaplumbağa Dünyası’nda, Timsah Avcısı Kaplumbağa olarak bilinen Mata Mata kaplumbağaları, kırmızı yanaklı su kaplumbağaları, Turkuazoo’nun kaplumbağa hastanesinde bakımları yapılan yaralı Caretta Caretta ve Yeşik Kaplumbağa ile tanışacak.

Turkuazoo’da “Kaplumbağa Dünyası” 23 Nisan’da ziyaretçilere kapılarını açarken kaplumbağa Franklin ile yapılacak eğlenceli aktiviteler 23 – 24 Nisan tarihlerinde iki gün sürecek. Timsah Avcısı Kaplumbağalar, Mata Mata kaplumbağaları ve deniz kaplumbağaları bu tarihten sonra Turkuazoo’nun daimi konukları arasındaki yerlerini alacak.

23 Nisan itibariyle Turkuazoo’da ziyaret edilebilecek Alligator Snapping kaplumbağa çok dikkat ve özenle bakılması gereken bir tür. Dünyada kayıtlara geçmiş en güçlü hayvan ısırığı bir Alligator Snapping’e aittir. Bu zamana kadar insan ölümüne sebep olmamış olsa bile insan elini ve süpürgenin sapını bir ısırışta kolaylıkla koparabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin