Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği’nin Yeni Ceo’su İsmail Bulut OlduTürkiye’de 51’i entegre, 17’si öğütme tesisi olmak suretiyle, toplam 68 kuruluşu temsil eden Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği’nin Oğuz Tezmen’in kendi isteği ile ayrılması ile boşalan CEO koltuğuna 25.7.2016 tarihi itibarı ile İsmail Bulut oturdu.

Cumhuriyet Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü mezunu olan İsmail Bulut, 20 yılı aşkın süredir çimento sektöründe değişik pozisyonlarda görev almanın yanı sıra, TÇMB Yönetim Kurulu üyeliği ve TÇMB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı da yapmıştır.

İsmail Bulut Kimdir:

1966 Yozgat Çayıralan doğumlu olup, 1990 senesinde Cumhuriyet Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünden mezun olmuştur. 1990-1992 yılları aralığında serbest ticaret yapmıştır. 1993-2005 yılları aralığında Yibitaş-Lafarge Orta Anadolu Çimento A.Ş bünyesindeki Yozgat, Nevşehir, Çorum Çimento fabrikalarında ve 2005-2010 yılları aralığında Lafarge Aslan Çimento’da çeşitli görevlerde bulunmuş, son olarak Adoçim Çimento ve Beton A.Ş’de Teknik Direktör olarak görev yapmıştır. Bulut ek olarak ADO Çimento Temsilcisi olarak 31.01.2013 tarihinde TÇMB Yönetim Kurulu üyeleri içinde yer almıştır. 18 Mart 2016 tarihinde TÇMB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına seçilen Bulut, bu görevinin yanısıra TÇMB’nin çeşitli komitelerinde görev almıştır. İngilizce bilen Bulut, evli ve iki çocuk babasıdır.

Gri Fikirler olarak İsmail Bulut’a bu yeni görevinde başarılar dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin