Yaşam standartları değiştikçe bizim de beslenme alışkanlıklarımızda bir takım değişimlerin olması kaçınılmaz bir hal alıyor. Günün telaşına erken saatlerde başlamak, biraz daha uyku için birçok şeyi götürüyor. Eskiden yapılan kahvaltılar artık yoğunluk ve telaştan sebep unutulup gidiyor. Günün en önemli öğününü sıklıkla atlanıyor. Kişi kendine gelmek, enerji depolamaz için şekerli şeylere yönelmiş durumda.

Starbucks & Dunkin Donuts Savaşı Ne Durumda?

Neden Kahve?

Sabahları yenilen simidin, yudumlanan sıcak çayın yerini kahve almış durumda. Özellikle bir yerden bir yere giderken birçok kez yol arkadaşı olan o kahve markasını sizde çok iyi biliyorsunuz. Biraz tuzlu bir fiyatı olsa da, herkesin damak lezzetinden geçerli not almayı başarması da şaşırtıcı. Popüler yaşamın da etkisinin olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Hava atmak için de içen var, gerçekten kahveyi çok sevdiği içinde var. Özellikle kahveyi alıp kitap okuyacak alan, çalışmak zorunda olduğunuz herhangi bir dosyayı veya bilgisayarla halledeceğiniz işleriniz için size sunduğu konforlu ortamlar sebebi ile de oldukça seviliyor.

Starbucks & Dunkin Donuts Savaşı Ne Durumda?

Starbuck mu? Dunkin Donuts mu?

Dunkin Donuts il olarak 1998 de İstanbul Bağdat caddesinde hizmete geçmişti. 11 yılda 25 satış noktasına ulaşsa da sonu hüsran ile noktalandı. Dunkin Donuts şu an ise Türkiye ‘de sadece 4 şube ile varlığına devam etmeye çalışıyor. Diğer yandan Starbucks ise Türkiye’ ye 2003 yılında hizmete başlamıştır. Türkiye piyasasında kahvecilik zincirinin ipini elinde bulunduruyor durumunda. Kahvede ki lezzet çeşitliği ve tat başarısı ile oldukça fazla sevilen bir kahve markası. Bu iki şirket arasında bir kazanan belirlenecek ise Türkiye’ de kazanan marka şüphesiz ki Starbucks.

Starbucks’u Çok Sevdik

Starbucks belki de ilk önce logosu ile kednine ısınmamızı sağladı. Annelerin ören bayanına oldukça benzemesi, onun sevimli görünmesine bir etken olmuş olabilir. Çok uygun fiyatlı olmamakla beraber çok uçuk fiyatları da yok. Verilen parayı hakettiği düşüncesi ise kişileri tekrar tekrar müşterisi yapmaya yetiyor. Bu alanda başarılı oldukları ortada. Verdikleri hizmetlerin karşılığını da bu kadar çok tercih edilerek almayı başarıyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin