Starbucks Coffee; adını ilk defa 1971 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Washington eyaletinde bulunan Seattle şehrinde duyurmuştur. Burada Pike Place Çarşısı’nda küçük bir mağazadan oluşmuş ve taze kavrulmuş kahve çekirdeklerini sunarak hizmet vermeye başlamıştır.  Starbucks Coffee’nin ilk şubeleşme deneyimi Howard Schultz ile başlamıştır. Aynı zamanda Starbucks yönetim kurulu başkanı olan Howard Schultz’un amacı insanların ev ortamındaymış gibi bir araya gelerek sohbet etmeleri ve İtalyan kahvesinin tadına bakmalarını istemesidir.

Starbucks Coffee Franchise Bayilik Şartları

Starbucks Şuan Kaç Ülkede Hizmet Vermektedir?  

Dünyada 60’tan fazla ülkede 21 binden fazla mağazası ile hizmet veren Starbucks Coffee, birçok kez ödül almış ve kahve satışı ve kahve kavrulmasında en iyi şirket seçilmiştir.

Starbucks Coffee Bayiliği Nasıl Alabilirim?

Starbucks şirketi dünya üzerinde her ülke ve beli bölgelerde içinde anlaşmalı firma veya gruplar ile ortaklık kurmakta ve bu ortaklıklar üzerinden mağaza açmaktadır. Starbucks Coffee Bayiliği için herhangi bir başvuru yapılamamaktadır. Türkiye’deki tüm Starbucks mağazaları şirketin ortaklık kurduğu Shaya Grubu tarafından yönetilmektedir. Bu lisans hakkında sahip olan Shaya Kahve; başka kişi veya şirketlere ayrı bir lisans veya bayilik verememektedir. Bundan dolayı Türkiye’deki tüm Starbucks şubeleri Shaya Kahve A.Ş. tarafından hizmete açılmakta ve koordine edilmektedir.

Starbucks Coffee Franchise Bayilik Şartları

Yurt Dışı Şubelerindeki Ürünler Türkiye’de Var Mı?

Starbucks’ın, yurt dışında bazı bölgelerde bulunan ve Türkiye’de satışı yapılan kısmi ürünleri mevcuttur. Bunun sebebi; Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde bulunan ürünlerin Türkiye’de henüz hazırlıkları tamamlanmamış olmasıdır. Mesela ‘Frappuccino’ Türkiye’de şuan mevcut değildir.

Starbucks, Bazı Ürünleri Devamlı Satışa Sunmuyor!

Yıl içinde mevsimsel olarak ziyaretçilerine farklı tarzda ürünler sunan Starbucks bazı ürünleri sınırlı sürede farklı lezzetlerle değiştirmektedir.

Starbucks’ta Kariyer Yapabilir Miyim?

Starbucks ekibinin en önemli pozisyonlarını barıştalar oluşturur. Baristalar, barmen olarak görev almakta ve espresso içeceklerde deneyimli kişilerden oluşmaktadır. Starbucks, personelleri için mükemmel bir ortam sunmaktadır. Sosyal sorumluluk alanından çalışanlarla kendilerini iyi hissettirecek farklı projeler yapılmaktadır. Starbucks’ta kariyer yapmak için, işe başlamadan önce site adresinde yer alan ‘kendini test et’ sunumu üzerinden kısa bir ankete katılabilirsiniz. İrtibat kurmak için şirket mail adresi üzerinden veya merkez telefon numarası ile görüşme sağlayabilirsiniz.