Sosyal medyada TwigySosyal medya pazarlama istatistikleri şirketi Social Bakers’ın hazırladığı rapora göre Twigy, dev pazarlama bütçeli markaları sollayarak sosyal medya etkileşiminde (Twitter Brands by Interactions) ikinci sıraya oturdu. Social Bakers, Aralık 2013’e ait Türkiye Sosyal Medya Raporu’nu yayımladı.

Twitter’da @twigyistanbul hesabıyla 12 binden fazla takipçiye sahip olan Twigy, 31 bin 689 etkileşim sayısıyla Starbucks Türkiye’nin ardından ikinci oldu. Twigy bu istatistikle Trendyol.com, Turkish Airlines ve Nokia Türkiye gibi markaları geride bıraktı. Twigy, takipçi sayısında ilk 5’te olmamasına rağmen etkileşimde ikinci sıraya çıkarak tüketiciyle bire bir bağ kurduğunu göstermiş oldu.

Twigy Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Öncel, raporu şöyle değerlendirdi: “Araştırmada yer alan birçok markanın arasında ikinci sırada yer almaktan mutluluk duyduk. Sosyal medyanın gücüne inanan bir şirket olarak bu alanda her zaman aktif olmaya çalışıyoruz. Yükselen marka algımız ve satış rakamlarımıza bakınca da sosyal medyanın etkisini çok net görüyoruz. Sadece fazla takipçi sayısına sahip olmak değil, onlarla iyi ve etkili iletişimde olmanın önemine inanıyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin