Serpil Timuray’a Vodafone Grubu'nda Yeni GörevDünyanın önder telekomunikasyon operatörlerinden Vodafone Grubu’nun Afrika, Orta Doğu, Asya, Pasifik (AMAP) Bölge CEO’su olarak başarıya ulaşmış işlere imza atan Serpil Timuray, bugün itibarıyla başladığı yeni pozisyonunda Grup Ticari Operasyonlar Dünya Başkanlığı ile Grup Strateji Dünya Başkanlığı görevlerini bir arada yürütecek.

Timuray, yeni atandığı görevinde 15/16 mali yılı sonuçlarına bakılırsa ortalama 56 milyar Avro senelik gelire ve 462,2 milyon toplam abone sayısına sahip Vodafone Grubu’nun dünya genelindeki tüm ticari operasyonlarının yönetimine liderlik edecek olup, marka, pazarlama, satış, dağıtım, müşteri hizmetleri çalışmalarından ve kendisine bağlı ticari fonksiyonların yetenek geliştirmesine liderlik edecek. Timuray bununla beraber, Vodafone Grubu’nun dünya genelindeki strateji geliştirmesinden de görevli olacak.

Vodafone Grubu CEO’su Vittorio Colao: Serpil Timuray başarıya ulaşmış operasyonel liderliğiyle mühim işlere imza attı.

Timuray, yeni görevinde, Vodafone Grubu dünya İcra Kurulu’nda yer almaya ve Grup CEO’su Vittorio Colao’ya direkt bağlı olarak çalışmaya devam edecek. Timuray’ın yeni atamasını duyuran Vittorio Colao, açıklamasında “Marka, pazarlama ve ticari stratejiler alanlarında güçlü bir geçmişe haiz olan Timuray, AMAP Bölge CEO’su olarak Vodafone Grubu’nun en hızlı büyüyen pazarlarında sergilediği başarı göstermiş operasyonel liderliğiyle mühim işlere imza atmıştır. Timuray ile yeni görevinde beraber çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorum.” dedi.

Son 3 yılda Vodafone Grubu AMAP CEO’luğu döneminde güçlü büyüme performansı ile Fortune Dünya’nın En Kuvvetli Kadınları sıralamasında 23.sırada yer aldı.

Serpil Timuray, ABD merkezli Fortune Dergisi’nin 2016 senesinde ilk kez hazırladığı “En Güçlü Kadınlar Uluslararası Sıralaması”nde 23. sırada yer aldı. Fortune Dergisi, Timuray’ı “Global Fortune 500 şirketlerinde çalışan en önde gelen Türk yöneticilerden biri” olarak gösterdi.

Vodafone Grubu’nun toplam abonelerinin ortalama %74’ünün bulunmuş olduğu AMAP Bölgesi, son 3 yılda Timuray’ın liderliğinde kuvvetli bir gelişme performansı kaydetti. 2015/16 mali senesinde AMAP Bölgesi’nin aboneleri %5 gelişme ile 341 milyona ve toplam gelirleri %7 gelişme ile 13,2 milyar sterline ulaşırken, FAVÖK %7,2 gelişme ile 4 milyar sterlin seviyesinde gerçekleşti.

Vodafone AMAP Bölgesi’nin başarı göstermiş iş neticelerini getiren faktörler içinde önder marka konumu, müşteri memnuniyeti odaklı segmentasyon stratejisi, üstün teknoloji kalitesi ve yaygın satış dağıtım ağı öne çıktı. Timuray’ın göreve geldiğinden itibaren tüm bölgede önceliklendirdiği segmentasyon stratejisi kapsamında 10 AMAP ülkesinde Gençlik Segmenti lansmanı yapılarak milyonlarca gence erişim sağlandı. Timuray’ın 2009 senesinde Türkiye’de toplumsal iş modeli olarak başlatmış olduğu ve son iki yılda 7 AMAP ülkesine yaygınlaştırdığı “Vodafone Çiftçi Kulübü” programı, bölgede 149 milyon çiftçiye erişmesi beklenen platformu ile tarımın dijitalleşmesi ve çiftçinin güçlendirilmesi için örnek bir girişim olarak gösteriliyor.

Timuray, Vodafone Grubu’nun “Çeşitlilik ve Dahiliyet Komitesi”ne liderlik etmeye devam edecek.

Timuray’ın Vodafone Grubu bünyesinde liderliğini yapmış olduğu “Çeşitlilik ve Dahiliyet Komitesi”nin çalışmaları kapsamında, işyerinde cinsiyet eşitliği sağlanmasına yönelik Grubun tüm pazarlarda kadın çalışanlarına sunmuş olduğu inisiyatifler içinde “özel doğum izni” politikası bilhassa dikkat çekti. Ek olarak, kadınların mobil teknolojilere eşit erişimi yardımıyla ekonomik ve sosyal hayata katılımını artırmaya yönelik Timuray’ın Türkiye’den başlatmış olduğu “Önce Kadın” programı, son dönemde 10 AMAP ülkesinde lanse edildi.

Timuray, Eylül 2016’dan itibaren başladığı Vodafone Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı görevine devam edecek.

Timuray, Vodafone Türkiye’nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak üstlendiği ilave sorumluluğunda, firmanın son 10 yılda sergilediği başarılı performansını önümüzdeki dönemde daha da yükseltmek amacıyla birikimlerini aktaracak ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu’na destek olacak.

Gri Fikirler olarak Sayın Serpil Timuray’a bu yeni görevinde başarılar dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin