Samsung Electronics Türkiye'de üst düzey atamaSamsung Electronics Türkiye, bilhassa stratejik planlama ve kurumsal gelişim mevzularındaki uzmanlığına güvendiği Can Kuterdem’in Temmuz 2016 itibarıyla Strateji Direktörü olarak yeni görevine başladığını duyurdu.

Can Kuterdem Kimdir

Can Kuterdem, 1999 senesinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonrasında 2001 senesinde North Carolina Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği Yüksek Lisansı’nı tamamladı. 2009 senesinde ise Duke Üniversitesi’nden MBA derecesini aldı.

Profesyonel kariyerine 2001 senesinde North Carolina’daki Alpha Gamma Technologies’de Çevre Mühendisi olarak başlamış olan Kuterdem, burada çalıştığı 6 senelik süreç içinde Alpha-Gamma’ya bağlı olan Orbit Energy’nin Yönetim Kurulu Genel Sekreterliği’ne kadar terfi etti. 2009-2012 yılları aralığında Boston Consulting Group’un New York ofisinde Danışman ve Kurumsal Gelişim Üyesi olarak görev aldıktan sonrasında 2012 senesinde Seul’a yerleşip, Samsung Global Strateji Grup bünyesine katılan Kuterdem, bugüne dek Samsung’un Holding çatısı altında Proje Yöneticisi, İş Geliştirme Müdürü ve Yeni İş Uygulamaları Grup Lideri sorumluluklarını üstlendi.

Stratejik planlama, yönetim danışmanlığı, kurumsal gelişim ve rakip analizi konularında uzman olan Can Kuterdem; İngilizce, İtalyanca, İspanyolca ve Korece biliyor.

Gri Fikirler olarak Sayın Can Kuterdem’e bu yeni görevinde başarılar dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin