Kendinizi bir işe başlamak için hazır hissediyor ancak bir yere bağlı olmak fikrinden hoşlanmıyorsanız, mobil işletme kurmak sizin için mükemmel bir tercih olabilir. Müşterilerinize ürün ve hizmetler sunmak amacıyla yola çıkmak ve farklı lokasyonlara seyahat etmenize fırsat tanıyan mobil işler aynı zamanda da genellikle düşük başlangıç maliyetlerine sahiptir.

İşte para kazanmak için 6 farklı mobil iş fikri;

Evcil Hayvan Bakımı

Evcil hayvan bakımı ile ilgili tecrübeniz var ise bu işe başlamanız için ihtiyacınız olan tek şey ekipmanlardır. Bu iş için internet reklamlarından müşteri bulabilirsiniz ve ayağa giden hizmetler sunmanız halinde daha fazla kar elde edebilirsiniz. Düzenli müşteriler edinmek ve hayvanlara gerekli bakımları yapabilmek için eğitiminiz olması ve hayvanları sevmeniz gereklidir.

Para Kazanmak İçin Mobil İş Fikirleri

Niş Gıda Kamyonu

Türkiye’de gıda kamyonları fazla yaygın olmasa da spesifik alanlar hitap eden başarılı kamyonlar bulunmaktadır. Sandviç, kahvaltılık gibi bin bir çeşit yiyecek, İtalya ya da Çin ülkelere ait özel yemekler, vejetaryen, tatlı ya da organik besinler satan kamyonlar oldukça başarılı olabilir.

Mobil Özel Ders Vermek

Belirli bir konuda deneyime sahip iseniz ve başkalarına da öğretmeyi seviyorsanız, özel öğretmen olarak mobil bir işletme kurabilirsiniz. Özel öğretmenlik ne kadar çalıştığınızı ve ne zaman çalışabileceğinizi de kontrol edebileceğiniz yarı zamanlı bir iş olarak da görülebilir.

Para Kazanmak İçin Mobil İş Fikirleri

Kişisel Antrenör

Mobil ve ya ev içi kişisel eğitim işini antrenör olarak yapabilirsiniz. Müşterileriniz nerede olursa olsun, onlara istedikleri hizmeti ve gerekli ekipmanları götürebilirsiniz. Zaten kişisel eğitmen olarak bir sertifikanız bulunuyorsa başlangıç maliyetiniz da oldukça düşük olacaktır. Kişisel eğitim işine talep ise giderek artmaktadır.

Temizlik Hizmetleri

Temizlik her zaman yapılan ve yapılması gereken bir iş olduğudan, mobil temizlikçilik yapmak size kar getirebilecek başka bir iş fikridir. Sadece ev olarak değil, konut, ofis ve perakende alanları da temizleyerek para kazanabilirsiniz. Farklı olarak ise bahçe temizliği ile uğraşabilir ve belirli bir konuda uzman olabilirsiniz.

Mobil Kuaför

Doğru tecrübe ve ekipmanla müşterilerinize evlerinde bakım yapmak amacı ile mobil kuaför olabilirsiniz. Saç ve tırnak bakımı gibi temel konularda başarılı olmanız halinde cilt bakımı ve masaj gibi lüks hizmetleri de sunan mobil spa fikrine geçebilirsiniz.