Kariyer yolunda karar vermeye çalışırken duyacağınız en genel duygulardan biri sevdiğin işi yapma arzusudur. İnsanlar video oyunlarını sever, değil mi? Bu şekilde yaşayabilseydin harika olmaz mıydı?

Gerçek şu ki! İş rotası  eğlenceye yer ayırmaz, çünkü bu rotaya giden birçok kişi birkaç yıl içinde vazgeçer. Sevdiklerini yapmak yerine, bir zamanlar sevdikleri şeylerden nefret ederler.

Oyun Oynayarak Para Kazanmak Mümkün Mü?

Canlı Yayınlar

Nasıl Çalışır – Dünyayı görebilmek için oyununun gerçek zamanlı olarak akışını izleyin. Büyük bir kitle oluşturmak için (reklamlarla para kazandırabilirsiniz) veya sadık bir kitleyle (bağışlarla ve aboneliklerle para kazanabileceğiniz şekilde) hedefleyin. Şu anda en büyük platform, Twitch’tir, ancak YouTube Oyun’u yakalamaktadır. Gerçek bir para kazanmak için çok küçük olan Hitbox ve Beam’ı yok sayın.

Bir canlı akış izleyicisi oluşturmak uzun zaman alıyor. Birkaç ay boyunca 10 görüntülemeyi yapamazsınız ve 100 görüntüleyene ulaşmak için birkaç ay daha ihtiyacınız olabilir. Gerçek şu ki, binlerce düzenli izleyiciye ihtiyacınız olacaktır.

Oyun Oynayarak Para Kazanmak Mümkün Mü?

Oyun akışı çok doymuştur. İzlemek üzere iyi kurulmuş bol miktarda akarsu olduğunda sizi neden birisi izlemeli? Bu oyunu eşsiz bir mizah veya karizma sınıfıyla, dünya standartlarında bir oyuncu oynayarak oynayabilirsiniz.

Başlarken – Giriş engelleri düşüktür. İhtiyacınız olan tek şey, iyi bir bilgisayar, izlemek istediğin bazı oyunlar, iyi bir kişilik ve bazı akışlı yazılım olmasıdır. PC oyunları için, özgür, açık kaynak olan ve hatta Linux üzerinde çalışan Open Broadcaster Software’i kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Rehberler

Nasıl Çalışır – Yeni başlayanlar, özellikle çok oyunculu oyuncu-karşı oyuncu (PvP) oyunları için okuma kılavuzlarını çok seviyorlar. Yazılı kılavuzlar için bir web sitesi oluşturabilir, YouTube’a video kılavuzları yükleyebilir veya kılavuzları e-kitap olarak yayınlayabilirsiniz. İlk iki reklamla para kazanılırken, e-kitap yolu satış yoluyla gelir kazanıyor.

Herkes bir rehber yazabilir. Yaşayabilmeniz için popüler oyunlar için kılavuzlar oluşturmanız gerekir; ancak daha popüler olan oyun, daha kılavuz yazma yarışmasına girersiniz. Kılavuzlarınızı birbirinden ayırmak için, başkalarından daha fazla fikir vermeniz gerekir; bu, bir oyuna bir tonluk zaman yatırmak ve kendinizi bir uzman olarak belirlemek demektir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin