NN Hayat ve Emeklilik Acente Yönetimine Yeni GMY170 yıllık sigorta tecrübesi ve müşteri odaklı yaklaşımıyla, müşterilerinin önceliklerini anlayan, onların geleceklerini güvence altına alabilmek için ürün ve çözümler sunan NN Hayat ve Emeklilik’te önemli bir görev değişikliği yaşandı. Acente Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan İhsan Çevik’in emekliye ayrılmasının ardından, aynı göreve Alper Erdinç atandı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü’nden mezun olduktan sonra kariyerine 1999 yılında Garanti Sigorta’da başlayan Alper Erdinç, Pazarlama, Kurumsal İş ve Performans Geliştirme departmanında çeşitli görev ve sorumluluklar üstlendi.

2005 yılında TEB Sigorta’ya Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü olarak atanan Erdinç, bu görevi 2008 yılına kadar sürdürdü. TEB Sigorta’nın değişim sürecinde önemli sorumluluklar üstlenen Erdinç, 40’tan fazla ürünün geliştirilmesi ve müşteri bilgi teknolojisi altyapısının kurulması gibi projeleri yönetti.

Zürich Financial Services’in TEB Sigorta’yı satın almasının ardından, görevine Zurich Sigorta bünyesinde Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak devam eden Erdinç, marka lansman sürecine öncülük etti. 2009 yılında Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olan Alper Erdinç, lokal ve global çapta pek çok önemli kampanyaya imza attı; internet şubesinin kurulması sürecinde aktif rol aldı ve markanın akıllı telefon uygulamaları ile müşteri sadakat programını hayata geçirdi.

2011 yılında BNP Paribas Cardif Emeklilik şirketine geçen Alper Erdinç, 2013 yılına kadar Bankasürans Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. Şirkette bankasürans iş modelinin kurulmasını ve yeni satış kanallarının geliştirilmesini sağladı. Erdinç, son olarak Acente Kanalı Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Acente kanallarının ve iş modellerinin yeniden yapılandırılmasını sağlayarak, yeni teşvik programları ile satış kampanyalarını hayata geçirdi.

2004-2005 döneminde Beykent Üniversitesi’nde yarı zamanlı eğitmenlik yapan ve profesyonel hayatı süresince çok sayıda liderlik ve yönetim programlarını tamamlayan Alper Erdinç, Şubat ayı itibarıyla NN Hayat ve Emeklilik Acente Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin