Günümüzde her gün yeni bir iş kavramı ortaya çıkmakta. Bazı iş kavramlarından ciddi rakamlarla kazanç elde edilebilirken ve bu iş kavramları uzun soluklu olurken, bazı iş kavramları ile gelir elde etme olanağı oldukça düşük veya kısa süreli kişinin yaşamını tatmin etmeyici iş kavramları olabiliyor. Son zamandan iş dünyasında meydana gelen gelişmelerden biri de bu yeni iş ağı: Network Marketing

Network Marketing Ağlarına Katılan Girişimci Sayısı Artıyor

Peki, network marketing ne demektir?

Network marketing ülkemizde daha çok bilinmemekte ve aynı zamanda ön yargı ile bakılan bir iş modeli şekli. Ön yargı sebebiyeti ise “çalışmadan para nasıl kazanılsın” gibi bir algıdan kaynaklanmaktadır. Aslında burada yanlış bir olgu var. Network marketing düşünülenin aksine kişilerin azimli ve düzenli çalışma esasına dayalı bir iş modeli. Bir örnek ile anlatacak olursak; X firmasının bir franchise dağıtan bir firma olduğunu düşünelim, iş kurmak isteyen bir kişi x firmasının franchise olmak istersen bu işe yaklaşık olarak en az 200.000 civarında bir rakama ihtiyacı olabilir. Bu arada bu rakam markaların franchise prosedürlerine göre elbette ki değişiklik göstermektedir. Franchise olarak satın alınan lisanstan x firması başlangıçta belirtmiş olduğu bir rakam kadar kazanç elde edebilir. Network marketing iş ağında ise x firması franchise olarak vermiş olduğu bayiliğin kazancından da kazanç sağlayabilir. Burada temel olarak bakmamız gereken network marketing iş modelinin aslında bir iş topluluğu ağı olduğudur.

Network Marketing Ağlarına Katılan Girişimci Sayısı Artıyor

Network marketing bu kadar kazançlı ise, neden çok bilinmiyor?

Aslında son yıllarda yukarıda belirtmiş olduğumuz ön yargı daha çok kırılmaya başladı. Network marketing ağına her ay yeni bir üye daha eklenmiş durumda. Asla çalışmadan çabalamadan iş sahibi olunamayacağı aşikârken, bu ön yargı gerçekten oldukça saçma. Yeterli emek ve zaman verildiğinde Network marketing iş modeli sayesinde, kişiler uluslararası ticaret bile yapıp aylık gelir olarak verdikleri emek kadar ciddi kazançlar sağlayabilirler. Bu iş modeli geleneksel iş modellerine göre çok daha adil, daha esnek ve verilen emeğin karşılığı kat be kat alınabilen bir iş modeli.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin