n11.com Global E-Ticaret Semineri Düzenlediİnternet sektöründe ‘Dünyanın Test Laboratuvarı’ (World Test Bed) olarak kabul edilen ve yeni projelerin denendiği önemli bir pazar olarak kabul gören Güney Kore’de “Global E-Ticaret Semineri” düzenlendi. Bu yıl ilk defa düzenlenen “Global E-Ticaret Semineri”ne Güney Kore’den 11 Street, Türkiye’den n11.com, Endonezya’ dan Elevenia ve SK Planet’in küresel çekirdek liderleri katıldı.

E-ticaret sektörünün dünyada daha fazla gelişmesi için düzenlenen seminerde n11.com’un bir sene içerisindeki hızlı ve istikrarlı yükselişi örnek olarak gösterildi. n11.com’un büyük ilgi gören kampanyalarının ve mobil platformda yer alan Sallamatik uygulamasının SK Group’un Endonezya’daki elevenia.co.id operasyonuna uygulanacağı belirtildi.

Global pazardaki başarılı uygulamaların Türkiye’ye uyarlanması n11.com’un rekabetçi gücünü artıracak

Türkiye’de geçen yıl n11.com ve Endonezya’da elevenia.co.id ile operasyona başlayarak küresel pazarlarda da başarılarını sürdüren SK Planet, seminerde her ülkenin servis yapısının farklılık göstereceğini belirtti. Sınır ötesi ticaretin artırılması, Güney Kore-Türkiye arasında yapılan FTA anlaşması, sınır ötesi ticaret fırsatları, artan mobil kullanımı seminerin önemli tartışma konuları arasında yer alırken, gelecek planları paylaşılarak neler yapılması gerektiği konuşuldu.

E-ticaretle ilgili trendler ve modellerle alakalı sunumlarında gerçekleştiği seminerde departmanlar arası oturumlar da düzenlendi. Özellikle farklı ülkelerin getirmiş olduğu kültür farkı ve farklı dillerin birlikte iş yapılmasında bir engel olmadığının vurgulandığı oturumlarda aynı amaç uğrunda hareket edilmesi için gruplar arası ilişkilerin çok önemli olduğuna değinildi.

Yüksek mobil ve e-ticaret penetrasyonuna sahip Güney Kore pazarının örnek teşkil edecek uygulamalarının Türkiye pazarında hayata geçirilmesi gerektiğini belirten n11.com Strateji ve Planlama Sorumlusu Yu-Shik Kim, “Her şirketin en iyi uygulamalarının paylaşımında aracı olan bu seminer aynı zamanda küresel trendleri tartışmak için de çok iyi bir fırsat oldu. Bu deneyimin geleceğe dönük strateji planlamalarında ve satış/pazarlama kampanyaları oluşturulmasında çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Global pazardaki başarılı uygulamaların tespit edilerek Türkiye pazarına uyarlanması, n11.com’un rekabetçi gücünü artırırken şirketin ileriye yönelik büyüme hedeflerine de önemli katkı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin