Spor oyunlarına olan ilgi pek yoktur. Ama günümüzde dünyaya sunulan PES ve FIFA oyunları spor oyunlarına olan ilgiyi artmıştır. Diğer oyun alanlarına olan rekabetin pek fazla olmadığı görülmektedir. Ancak PES ve FIFA oyunlarına olan talep arttığı için bu oyunlar arasındaki rekabette artmaktadır. Bu nedenle her sene FIFA kendi üstünlüğünü korumak için kıyasıya savaşmaktadır. Bu nedenle günümüz modern çağının dev rekabet oyunları arasında yer alan PES ve FIFA oyunları mücadelelerini koruyarak, yüzlerce kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca PES 2018’in piyasaya sürülmesinin ardından ve yaklaşan FIFA 18’in piyasaya sürülmesi ile birlikte bu iki oyun arasındaki kıyasıya rekabetin gücü artmaya devam etmektedir.

Geliştiriciler

Dev rekabetin devam ettiği PES ve FIFA oyunları arasında oyunu geliştiren yayınevleri de birbirleriyle kıyasıya mücadele etmektedir. Bu nedenle oyun severlere daha fazla hizmet ve kaliteli oyun sunmak için baş başa yarışan yayınevleri ellerinden gelen her türlü hizmeti sunmaya devam devam etmektedirler. PES oyununun geliştiricisi Konami iken, FIFA oyunun geliştiricisi EA Sports. Bu iki dev oyunun geliştiricileri tasarlamış oldukları oyunlar için en kaliteli hizmeti sunmaya devam ediyor.

Oyunların İçerikleri

                Bu yıl MyClub ile güzel şeyler yapan Konami, Maradona, Diego gibi ünlü futbolcuları oyunun içerisine katarak oyuna renk kattı. Böylece yüzlerce maçın yer aldığı bu oyunda MyClub, en iyi oyuncu modunu hizmete sundu. En fazla oyun içeriğine sahip olan FIFA ise, müşterilerine tema paketleri ile kartlar dağıtarak adından söz ettirmeye devam ediyor. Böylece kendinizi hangi oyun için hazır hissedersiniz, o oyun sizin için vazgeçilmez oyunlardan birisi olmuştur.

Dev Rekabet

                FIFA ve PES eğlenceli oyunlar arasında yer aldığı için, bu iki büyük oyun tasarımcıları birbirleriyle dev rekabete girerek, en iyi özelliğe sahip oyunları sunmaya çalışmaktadırlar. Geçen yıla göre PES, FIFA’dan daha iyi oyun oynadığı için PES’in en iyi özelliği son üç versiyonu olmuştur. Fakat bu yıl yapay zeka ve top sürme ile oyun oynayan FIFA, rakibini geride bırakmayı başarmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin