Yoksul bir genç olan Alex Tew, bir internet sayfasıyla 1 milyon dolar kazandı. Tew’in web sitesi milliondollarhomepage.com, büyük bir hızla yayıldı ve Tew bu projeyle adından söz ettirmeyi başardı.

2005 yılında Nottingham Üniversitesi’nde İşletme Bölümü’nü kazanan Tew, maddi  yetersizliği nedeniyle arayış içerisine girdi ve herkesten farklı bir yol izleyerek Bir Milyon Dolarlık Sayfa adlı web sitesini açtı. Sitede toplam 1 milyon piksel vardı ve her pikselin değeri 1 dolar olarak saptandı. Bir anda büyük bir hızla yayılan sitedeki tüm pikseller 4 ay içerisinde tükendi ve Tew büyük bir tutarın sahibi oldu. Kalan son pikseller internet ortamında açık arttırmada satıldı ve başkaları dahi bu projeden para kazanabildi.

Milyoner Alex Tew'in İlginç Web Sitesi Hikayesi

Calm Projesi

Tew, son olarak, Calm isminde bir projeyle mobil uygulamalarla insanlara huzur vermeyi tasarlıyor. Görselleri ile birlikte doğa seslerini aktararak, insanlara rahatlık duygusu vermeyi hedefliyor. Psikolojik rahatsızlıkların gün geçtikçe yaygınlaştığı gözönüne alındığında bunların önüne geçilmesi için teknolojiden de faydalanılması gerekiyor. Amacına ulaştığı da söylenebilir. Tew’in bu uygulamaları 6 milyondan fazla kişiye ulaşmış.

İnternetin Gücü

Alex Tew, girişimci adaylara herkesin onları anlamasını beklememelerini söylüyor. Bir fikrin potansiyeli olduğuna inanılıyorsa azimle devam edilmesi gerektiğini savunuyor. Kendisi de başlangıçta kaybedecek 50 dolar haricinde başka bir şeyi olmadığına kendisini inandırmış.

Tew, bu sitenin büyük bir ivmeyle yayıldığından söz ediyor ve sonrasında BBC Online, The Daily Telegraph tarafından haber konusu yapıldığını vurguluyor. Basını, siteyi yaratma fikrinin cezbettiğini söylüyor.

Milyoner Alex Tew'in İlginç Web Sitesi Hikayesi

Alex Tew, San Francisco’da yaşıyor ve Calm adlı projesiyle yeni bir başarıyı elde etti bile. Hiç parası olmayan bir üniversitelinin muhteşem bir fikirlerle neler başarabileceğinin bir kanıtı olarak karşımızda duruyor. İnsanların hayatına huzur katmak ise yeni hedefi. Bunu da teknolojiyle başarmaya çabalıyor. Meditasyon uygulamaları giderek yoğunlaşıyor ve Tew’in projesi de bunlardan birisi.

Teknolojik bir yönü olan ancak aslında doğayı dönüşü simgeleyen önemli bir adım. Tew’in şu sözleri dikkate değer:

“İnsanlar fikrinizi tuhaf buluyor ya da anlamıyorsa, bu iyi bir şey olabilir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin