Her gün aynı şeyi giyen ve eşi ile kızına vakit ayıran Mark Zuckerberg’in bir günü nasıl geçiyor? Mark Zuckerberg’in günlük programı oldukça yoğun. Ne de olsa, 33 yaşında bir girişimci ve piyasa değeri 434.25 milyar dolar olan sosyal medya devi Facebook’un başında. Bunun yanında Zuckerberg, spor yapmaya, seyahat etmeye ve ailesiyle zaman geçirmeye de vakit ayırabiliyor. Tüm bu koşuşturmaların arasında en önemli şey, kendisine büyük hedefler koyması ve gereksiz seçeneklerin tümünü hayatından çıkarmasıdır. Zuckerberg’in ortalama bir gününe göz atacak olursak:

Mark Zuckerberg Bir Gününü Nasıl Geçiriyor?

Zuckerberg, katıldığı bir canlı yayında soru cevap yaparken kendisi ile ilgili çarpıcı bilgiler verdi. Her sabah 8’de uyandığını ve uyanır uyanmaz telefonundan Facebook, Facebook Messenger ve Whatsapp’ı kontrol ettiğini söylemektedir.

Gereksiz Ayrıntılardan Arınmış Bir Hayat

Her sabah, sabah haberlerini aldıktan sonra spor yapmaya gidiyor ve haftada üç gün spor yapıyor. Köpeği Beast ile birlikte yürüyüşe ve koşmaya çıkıyor. Spordan sonra kahvaltısını yapan başarılı girişimci,  canı ne isterse onu yediğini ve kahvaltı konusunda seçici olmadığını söylemektedir. Kahvaltıda ne yiyeceği konusu gibi küçük mevzulara vakit ayırmayı sevmediğini söyleyen girişimci, bu sebeple her gün aynı kıyafetleri giyiyor. Ofiste kot pantolon, spor ayakkabı ve gri t-shirtten oluşan kombini ile kıyafet derdine de son veriyor. Kendisi bu konu ile ilgili hayatını olabildiğince gereksiz ayrıntılardan temizlemek istediğini söylüyor. Topluma nasıl faydalı olabileceği konusu dışında, mümkün olduğu kadar az mesele ile meşgul olmak istediğini söylemektedir.

Mark Zuckerberg Bir Gününü Nasıl Geçiriyor?

Kendisi özel yapım bir yapay zeka asistanına sahip olduğu için oldukça yararlı işler yapıyor. Facebook’a haftada 50 – 60 saatini ayıran ve zamanının çoğunu topluma iyi hizmet vermek üzerine yoğunlaştırdığını söyleyen Zuckerberg, çalışmadığı dönemlerde zihnini geliştirecek işlerle uğraşıyor. Çince öğreniyor ve elinden geldiğince kitap okumaya çalışıyor.

Aralık 2015’te ise bir kızı dünyaya gelen başarılı girişimci, Facebook’tan iki aylık bir ebeveynlik izni almıştı. Mart 2017’de de bir kız bebek daha beklediklerini duyurdu. Başarılı iş adamı, her gece kızı Max’ı yatağına yatırdığında ona geleneksel bir Yahudi duası olan Mi Shebeirach’ı okuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin