Nakit ve değerli madenlerin sınır ötesi nakli, değerli eşyaların depolanması ve genel lojistik çözümleri olarak üç farklı alanda hizmet sunan Loomis, VIA MAT Holding’in tamamını satın alarak hizmet alanına Uluslararası Hizmetleri de ekliyor. VIA MAT’ın İsviçre nakit yönetimi pazarındaki lider pozisyonda bulunması, satın alma sürecinin tamamlanacağı Nisan ayı sonunda Loomis’i İsviçre’de nakit yönetimi konusunda pazar liderliğine taşıyacak.

Asya, Güney Amerika, Orta Doğu, ABD ve Avrupa’da faaliyet gösteren ve yan kuruluşlarıyla birlikte yaklaşık 1.000 çalışanı ve 290 milyon CHF / 688 milyon TL cirosu bulunan VIA MAT’ın Loomis bünyesine katılmasından sonra Loomis, daha önce faaliyet göstermediği yeni coğrafyalarda hizmet vermeye başlayarak global büyüme stratejisine devam edecek.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Loomis Başkanı ve CEO’su Jarl Dahlfors “Uluslararası Hizmetler’i servis skalasına önemli bir parça olarak ekleyen bu satın alma süreci, Loomis’in global stratejisine mükemmel bir uyum gösteriyor. Ayrıca bu satın alma, hali hazırda var olan pazarlarda olduğu kadar yeni pazarlarda da büyüme fırsatları yaratacak. VIA MAT’ın yönetim takımı ve çalışanlarıyla beraber çalışarak başarılı bir kombinasyon yaratmak için sabırsızlanıyoruz. VIA MAT Holding’i grubumuza kattığımız için çok memnunuz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin