Günümüzde insanların sağlık bilinciyle hareket etmesi üzerine en çok tercih etmiş oldukları yiyecekler arasında goji berry diğer adıyla kurt üzümü yer alıyor. Çalı formundaki bir bitkiden yetişen bu yiyecek, para kazanmak için en ideal iş fikirleri arasında yer almıştır. Çünkü bu üzüm saksıda, bahçede, çiftlikte yetişebildiği için para kazanmak için en güzel fikirler arasında yer alıyor. Çünkü insanlar son günlerde yedikleri yiyeceklere dikkat ettikleri için ve kurt üzümü de besleyici bir özelliğe sahip olduğu için en değerli yiyecekler haline gelmiştir. Bu yüzden de insanların tercih kaynağı olmuştur. Üç metreye kadar büyüyebilen ve kısa, uzun çeşitleri olan bu bitki, çalı formunda olduğu için kolay bir şekilde budanabilme özelliğine sahiptir. Böylece bu özelliği sayesinde de en ideal para kazanma yöntemleri arasında yer almıştır.

Kurt Üzümü (Goji Berry) Yetiştiriciliği

Goji Berry Yetiştirmek Ne kadar Karlı?

Şifa kaynağı olan goji berry, doğru iklim bölgesinde yetiştiriciliği sürece çok karlı işler arasında yer almaktadır. Böylece karlı bir yatırım olan bu iş sayesinde artık insanlar yeni işler arasında bu işi tercih ederek başarılı bir girişimci olmaktadır. Bu üzüm özellikle soğuğu sevdiği için ülkemizin pek çok bölgesinde yetişebilmektedir. Ayrıca pahalı olmasında dolayı da en kazançlı yöntemler arasında yer alıyor.

Kurt Üzümü (Goji Berry) Yetiştiriciliği

Kurt Üzümü Nasıl Yetiştirilir?

Kurt üzümünü öncelikle bir tohum olarak ekebilirsiniz. Daha sonra ise tohumu satan firmaları bularak iletişime geçebilirsiniz. Daha sonra bu üzümü saksıda yetiştirmek istiyorsanız üzümün güneş almasına dikkat etmelisiniz. Fakat aşırı güneş ışığına da maruz kalmamalıdır. Çünkü aşırı güneş ışığı bitkiye zarar verebilir. Daha sonra bu üzümün zarar görmemesi için gerekli önlemleri önceden almalısınız. Çünkü gerekli önlemler alınmadığı sürece bu üzüm yetişmeyebilir. Ardında bu üzümü yetiştirmek için orta seviyeli toprakları tercih edebilirsiniz. Daha sonra ise bu kurt üzümünün sağlıklı olması için organik gübre kullanın. Bu goji berry iki seneden sonra yiyeceğini vermeye başlayacağı için bunları böceklerden korumak için dar gözlü ağları kullanabilirsiniz. Böylece belli yıldan sonra artık bu yiyeceğin meyvesini alabilirsiniz.