KİD Başkanlığı bir dönem daha Bengi Vargül’e emanetTürkiye’nin önde gelen kurumlarının kurumsal iletişim yöneticilerini bir araya getiren KİD’in dördüncü Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Bengi Vargül’ün iki yıl süreyle tekrardan seçilmesi kararlaştırıldı.

KİD Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlenecek olan TAV Havalimanları Kurumsal İletişim Direktörü Bengi Vargül “Kurumsal yazışma dünya genelinde her geçen gün en geçerli mesleklerden biri olarak yükselmeye devam ediyor. Mesleğimiz genel olarak şirketlerin bilançoda görünmeyen değerlerini yönetmeyi ve kurum kültürüne hizmet etmeyi gerektiriyor. Bu anlamda daha önce olduğu şeklinde bir tek medya ilişkileri yönetimi alanına sığmayacak kadar oldukça yönlü. KİD olarak kurulduğumuz günden bu yana mesleğimizin bilinirliğini çoğaltmak suretiyle projeler geliştirdik ve mesleğimizin durumuna dair yaptırdığımız araştırma ile kendimize ayna tuttuk. KİD Sertifika Programı’nı yarattık ve geleceğimizi şekillendirecek genç iletişimcilerle buluşup deneyimlerimizi aktardık. Şu ana kadar dört dönemi tamamlanan ve 100’ün üstünde yeni mezun ve profesyonelle buluştuğumuz program, katılımcılar için gelecekte cazip kariyer fırsatları sunacak bir platform haline geldi. Bunu gelecek nesillere borcumuz olarak görüyoruz. Orta vadede gayemiz kurumsal yazışma yönetimini üniversitelerde lisans ve lisansüstü eğitimlerde ders olarak konumlamak” dedi.

Vargül, önümüzdeki dönemde ek olarak KİD faaliyetlerini Anadolu’da artırmayı, bilimsel nitelikli çevreler ve sektörel işbirliklerini daha da güçlendirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Tekfen Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü Dori Kiss Kalafat ve Yapı ve Kredi Bankası Stratejik İletişim Direktörü Uğur Nalbantoğlu yeni dönemde dernekte “Başkan Vekili” olarak vazife üstlendi. SOYAK Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü Fatma Çelenk “Sayman”, Şekerbank Kurumsal İletişim ve Marka Yönetimi Grup Başkanı Aybala Şimşek, Türk Telekom Kurumsal İletişim ve Marka Yönetimi Kıdemli Direktörü Kemal Kaptaner ile Çalık Holding Kurumsal İletişim Direktörü Mehmet Gel de üye olarak Yönetim Kurulu’nda yer aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin