”  Yaşam size sunulmuş en güzel başlangıç. Ne olmak istediğiniz, hayatınızda hangi figürü üstleneceğiniz sizin seçimlerinizle belirlenir. “

Hayatınızda bir çok göreviniz vardır. İnsan olmak bunların en başında gelir elbette. Bunun yanı sıra, iyi bir ev kadını, başarılı bir avukat, tercih edilen bir model olmak da seçeneklerinizin arasındadır. Peki ya, size bahşedilmiş tek rol bunlar mı? Sorunun cevabını bulmak için işe koyulmanızın vakti gelmedi mi? Hadi, öyleyse kendinizi keşfetme maratonuna başlayın. Bu sayede, kişisel donanımızın farkında olacak, bunun üstüne giderek kendinizi geliştireceksiniz.

Başarısızlıklarınızla mücadele edebilirsiniz. İçinizdeki savaşçı ruhu kaybetmediğiniz sürece, sizi hayata bağlayan olaylar da beraberinde gelecektir. Kimi zaman acı çekerek, daha da gelişeceksiniz. Vücudunuz dandik bir bakteriden etkilenip, sizi günlerce yatağınıza hapis etmeyecek. Vücudunuzun bağışıklık sistemini geliştirmek, kendinizi geliştirmenizle eş değer sayılır.

Peki bunun için ne yapmalısınız?

Seyahat etmenin sizler için çok yararlı olacaktır. Seyahat etmek, ruhun farklı mekanlarda yeniden doğuşunu izlemek gibi. Farklı bir kültürden edineceğiniz bir bilgi, sizin için hayatınızın dönüm noktası  olabilir. Yeni insanlarla tanışmak, hayata farklı bir pencereden ‘Merhaba!’ diyebilmek… İşte yaşamla beraber, insanlarla beraber kendinizi bulun ve geliştirin. Hatalar yapın, bolca. Ağlayın, bolca. Ama unutmayın, size kattığı değerler, sizi siz yapan bunlar oldu. Değişmekten korkmayın. Değişmek, gelişmektir. Kendinize ihanet değil.

 Sınırları zorlayın! Nasıl mı?

Küçükken sizin de insanlara ütopik gelen hayalleriniz olmuştur. Kim bilir belki çevrenizle paylaşmaya bile çekinmiş olabilirsiniz. Çocukluğunuza dönüp gerçekleştiremediğiniz hayallerinizin peşinden gidin. Belki de siz, piyano çalmak isteyen fakat çevresi tarafından yeteneksiz olarak görülen biriydiniz. Geçmişten seçtiğiniz bir başarısızlık öyküsünü, yeniden yazabilirsiniz. Hayatınızda kuruntulara kucak açmayacaksınız. Yeni hobilerle kendinizi keşfetme maratonunda hızlı adımlar atacaksınız.

Ertelemek yok. Siz telefon alarmı değilsiniz!

Hayatınız, bir sonraki gün ve bir sonraki güne planlar yığıp ve tekrardan bir sonraki güne bu planları yığmak için çok kısa. Kararlı olmalısınız. Bu sizin hayatınız ve başrol sizin. Kendinizi geliştirmek adına aldığınız her kararın arkasında dik bir şekilde durmalısınız. Siz ne kadar benimser ve kararlılık sağlarsanız, hayalleriniz de sizi önemser ve gelişmenize izin verirler. Siz ne kadar çaba harcarsanız, hayalleriniz size yaklaşmaktan çekinmezler. Bugün sizin miladınız olsun. Bugün gelişimin birinci günü ve siz bu günün keyfini çıkarmalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin