iyzico Üçüncü Yılında Yurt Dışına Açılmayı HedefliyorSunduğu iyziconnect, izyicollect çözümleri ve kredi kartı saklama gibi farklılaşan hizmetleri ile Türkiye’de e-ticaret sektöründe önemli bir boşluğu dolduran iyzico, sektöre girişinin yıl dönümünü 12.000’den fazla sayıda kayıtlı üye iş yeriyle kutluyor. 2012 yılında, ödeme sistemleri alanında dünyanın önde gelen şirketlerinde önemli kariyerlere sahip olan Barbaros Özbugutu ve Tahsin Isin tarafından kurulan ve Türkiye’de lisanslı ödeme kuruluşu olmak için tüm gerekli kriterleri yerine getiren ilk şirketlerden olan iyzico, geliştirdiği yenilikçi ve verimli çözümleri ile büyük beğeni kazanarak son bir yıl içinde kayıtlı üye iş yeri sayısını 7’ye katlamayı başardı. Şirket, 2015 yılı sonunda 35.000 kayıtlı üye iş yeri sayısına ulaşmayı hedefliyor.

iyzico, üçüncü yılına girerken, kısa sürede elde ettiği başarıyı rakamlarla da açıkladı. Her ay ortalama 200 iş yerinin hizmet almaya başladığı iyzico üzerinden yapılan işlem sayısı geçtiğimiz yıla göre %700 artmış durumda. 12 banka ile entegre olarak e-ticaret şirketleri için çok esnek çözümler sağlayan iyzico’da aylık işlem hacmi de bir önceki yıla kıyasla yaklaşık %900 artış gösterdi.

iyzico CEO’su Barbaros Özbugutu yaptığı açıklamada , “İki yıl önce yenilikçilik ve teknolojiyi temel alarak Türkiye’de dünya standartlarında bir ödeme şirketi olmak için yola çıktık. Kısa süre içinde gelmiş olduğumuz nokta bize gurur veriyor. Sadece iki kişiyle temelini attığımız iyzico, sahip olduğu 12.000’den fazla kayıtlı üye iş yeri sayısı ve 33 kişilik ekibiyle sektörde öncü konuma geldi. Türkiye’de lisanslı ödeme hizmetleri şirketi olmak için gereken tüm kriterleri yerine getirip, BDDK’ya ilgili başvuruyu yapan ilk şirketlerden biriyiz. iyzico ailesi olarak elde ettiğimiz başarılar bizi gelecek için daha da motive ediyor. Hedefimiz iyzico’yu sadece Türkiye’nin değil bölgenin öncü ödeme şirketlerinden biri haline getirmek.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin