İstanbul'un en çapkın ilçeleri belirlendi!Gerçek hayatta yolunuzun kesiştiği kişileri bulmanızı sağlayan tanışma uygulaması Happn, kullanıcılarının İstanbul’da en çok hangi ilçe ve caddelerde tanıştığını araştırdı. Şehri bölgelere ayırarak inceleyen uygulamanın verileri, İstanbul’un online tanışma haritasını ortaya çıkardı. Veriler incelenirken, Happn ile “Crush” olan, yani karşılıklı olarak birbirlerini beğenen kullananların sayıları göz önüne alındı.

TARİHİ YARIMADA İLK SIRADA

Buna nazaran Happn kullanıcıları, en çok Tarihi Yarımada’nın bağlı olduğu Fatih Semti’nde “crush” olup birbirleriyle tanışıyor. Dolayısıyla her gün hem Türkiye’nin hem de dünyanın dört bir yanından ziyaretçi çeken ilçe, yollarının kesiştiği kişilerle tanışmak isteyenler için ideal bir seçenek konumunda. Öteki taraftan Fatih’i Tarihi Yarımada’yı öteki semtlere bağlayan Vatan Caddesi ve Macar Kardeşler Caddeleri de en fazlaca “crush” olunan noktalar içinde yer alıyor.

KADIKÖY’DE BAĞDAT CADDESİ, ÜSKÜDAR’DA PAŞALİMANI

Tarihi Yarımada’nın peşinden en popüler ikinci bölgeyi, Anadolu Yakası’nın sahil hattındaki üç komşu ilçesi oluşturuyor: Kadıköy, Üsküdar ve Maltepe. Bu bölgenin en çok ön plana çıkan caddeleri ise her daim İstanbul’un en popüler bölgeleri içinde yer edinen Bağdat Caddesi ve Üsküdar’ın denize nazır, romantik Paşa Limanı Caddesi. Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı’na ve Kadıköy’ün en oldukça sevilen eğlence mekanlarına ev sahipliği yapan Osmanağa Mahallesi’ndeki caddeler de listenin üst sıralarında.

İŞ DÜNYASI ŞİŞLİ-BEŞİKTAŞ HATTI’NDA TANIŞIYOR

Üçüncü sırada, Şişli-Beşiktaş hattındaki semtler ve caddeler yer alıyor Happn verilerine göre Barbaros Bulvarı, Büyükdere Caddesi gibi profesyonel yaşamın merkezinde yer edinen caddeler bu hattın oldukca öne çıkan bölgeleri.

ATATÜRK HAVALİMANI İLK SIRALARDA

En çok “crush” olunan bölgeler içinde dördüncü sıradaysa Bahçelievler – Yeşilköy hattındaki semt ve caddeler bulunuyor. Tahmin edilebileceği üzere bu bölgenin en popüler tanışma noktası, her gün on binlerce kişiyi ağırlayan İstanbul Atatürk Havalimanı. Öteki taraftan bu informasyon, Happn’ın geçtiğimiz aylarda yapmış olduğu başka bir araştırmanın neticelerini da doğruluyor. Söz konusu araştırma, Happn’ın Avrupa’da en çok kullanıldığı havalimanının Atatürk Havalimanı bulunduğunu ve burada her gün 500’ü aşkın Happn kullanıcısı birbirleriyle tanıştığını göstermişti.

HAYATI PAYLAŞMA İMKANI SUNUYOR

Gerçek hayatta yolunuzun kesiştiği kişilerle tanışmak için ikinci bir şans sunan Happn, kısa süre önce kullanıma sunmuş olduğu See You There özelliğiyle kullanıcılarına gündelik yaşamın temposundan kopmadan yeni kişilerle tanışma ve ortak aktivitelere katılma olanak sağlamıştı. Türkiye’de kullanılmaya başladıktan sonrasında ilk altı ay içinde 1.2 milyon kullanıcıya ulaşan Happn, İstanbul’da 750 bin şahıs tarafınca kullanılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin