2013 yılını yüzde 27’lik yolcu artışıyla kapatan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, 2014 yılının ilk çeyreğinde rekor bir büyüme oranına imza attı. Bu yılın ilk 3 ayında 4 milyon 804 bin 700 yolcuya ev sahipliği yapan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, böylece yolcu sayısını geçen yılın ilk 3 ayına oranla yüzde 39 oranında artırarak, 2014 yılındaki hızlı büyüme ivmesini korumuş oldu.
 
Öte yandan yine bu yılın ilk 3 ayında havalimanından uluslararası uçuş yapan yolcu sayısı yüzde 43, iç hat uçuşu yapan yolcu sayısı ise yüzde 37 oranında artmış oldu. Buna göre 2014 yılının Ocak-Mart döneminde İstanbul Sabiha Gökçen’den 1 milyon 697 bin 183 dış hat yolcusu geçiş yaparken, aynı dönemde havalimanını kullanan iç hat yolcu sayısı 3 milyon 107 bin 517 olarak gerçekleşti.
 
Yolcu sayılarında ilk 3 ayda yaşanan rekor büyümeyi değerlendiren İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı işletmecisi İSG’nin CEO’su Gökhan Buğday, 2014 yılına yüksek oranda bir yolcu artışıyla başladıklarını hatırlatarak, “Bu artışın Şubat ve Mart aylarında da devam etmesi bizi oldukça mutlu etti. Havalimanımız, sahip olduğu operasyonel avantajlarla yolcularına zaman kazandıran, konfor sunan ve hızlı ulaşılan bir havalimanı olarak ön plana çıkmaktadır. Özellikle dış hat uçuş noktalarının sayısının hızla artması ve yeni destinasyonların eklenmesi dış hat yolcu sayımızda yüksek bir büyüme yaşamamıza neden oldu” diye konuştu. Buğday, yıl içinde bünyelerine katılacak yeni havayolları ve yeni açılacak uçuş noktalarıyla yolcu sayısını daha da artırmayı ve bu rekor büyüme oranlarına 2014 yılı sonunda da ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin