Girişimci olan herkes daha fazla zaman ve para kazanmak ister. Bunun için ise işini doğru ölçeklendirmek gerekir.  Doğru hedefleri belirlemek, doğru ölçümlemek, daha fazla para kazanmak veya ürün üretmek gibi istekleri olan girişimcilerin akıllı planlamaları olmalıdır.

İşinizi Ölçekledirmek İçin 10 Yol

Doğru, stratejik adımlar

1 – SEO tekniklerinden yararlanın

Google’ ın tekniklerine uymanı yanı sıra, doğru teknikleri akıllıca kullanırsanız daha başarılı olursunuz. Arama motorundaki görünürlüğünüz arttıkça potansiyel satıs rakamlarında da bir artış meydana gelecektir. İşletme için seo yapma vakti veya yeteneğiniz yoksa bu işi düzgün yapan seo ajansları ile çalışabilirsiniz. Kısa vadede işe yaramaz gibi gözükse de 6 ay’ dan sonra yararlarını göreceksiniz.

2 – Blogda içerik oluşturun

Blog açmak oldukça basittir. Blogda sürekli içerik üretimi ve paylaşımı değer katar. Takip edilen, sevilen bir blog ile rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

İşinizi Ölçekledirmek İçin 10 Yol

3 – Yarışma veya hediye

Yarışma veya hediyeler şirketin pazarlama yapması için etkin yollardan biridir. Potansiyel müşterilerin hakkında önemli iletişim bilgilerini toplamaya da yardımcı olur.

4 – İçerik kanalı oluşturun

İşinizi ölçeklendirmek için sosyal medya bol fırsatlar sunar. Instagram, Facebook, Twitter üzerinden bir çok şirket alıcıya ulaşabiliyor.

5 – Youtube kanalı açın

Açacağınız Youtube kanalı ile rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. Popüler bir kanal oluşturmak kolay değildir fakar uğraşlara değer. Birçok kullanıcıya seslenebileceğinizi unutmayın.

6 – E-posta pazarlaması

Çevrimiçi pazarlamacılar ve şirketler için en güçlü olan satış yöntemidir.  Toplu mail gönderimini dikkatli yapmanız gerekmektedir.

7 – Komisyona dayalı satış temsilcileri

Komisyon temelli olan satış temsilcileriyle çalışmayı deneyin. Daha fazla satış yapma eğilimini arttıracaktır.

8 – Reklam yapın

Dönüşüm ve piksel izleme işletmenizi çevrimiçi büyütmenin doğru yoludur. AdWords ve Facebook ile reklam yapabilirsiniz.

9 – Ortaklık programı

Ortaklık programları önemli miktarda katkı sağlayabilir. Doğru adımlarla ve eğitimlerle başarılı olabilirsiniz.

10 – İş modelinizi değerlendirin

Mevcut iş modeliniz az para kazandırıyor veya fazla vakit kaybettiriyor ise tekrar gözden geçirmek faydalı olacaktır. Yararlarını zamanla rahatık ile göreceksiniz.