Trafiğin yoğun olduğu kentlerde işe gidip gelmek bir işkenceye dönüşebilmektedir.  Çoğu zaman işe gitmek bireylerin günde 2-3 saatini alan bir eylem haline gelmektedir. Özellikle ülkemizde düşündüğümüzde İstanbul’a İstanbul’da yaşayanlar işe gidip gelme konusunda büyük sıkıntılar yaşamakta her gün en az iki saatlerini yolda geçirmektedirler.

İşte tam da böyle durumlarda trafiğin yoğun olduğu yerlerde trafik çilesinden kurtulmak isteyenlerin sık sık dile getirdiği problem olan trafik çilesi yüzünden bireyler ya başka yerlere taşınmak isterler ya da kendilerini işe götürecek daha hızlı araçları icat etme gibi fikirler düşünürler.

Genelde herkesin şikayet ettiği trafik çilesinden kurtulmak için fikir üretme aşaması sadece bir geride kalır ve eyleme geçirilemez. Ancak  trafik çilesinden kurtulmak isteyen  Bir kişi işte bu fikir aşamasında kalan işe hızlı götürecek aracı icat etmiş.

İşe Daha Hızlı Gidebilmek İçin Kendine Uçak Yapan Adam

Herkesin Hayal Ettiği Şeyi Gerçekleştiren Bu Adam Kimdir?

Frantisek Hadrava Çek Cumhuriyeti’nde küçük bir köyde yaşayan bir fabrika işçisidir. Her gün işe gidip gelmek onun için çok uzun süren bir eylemdi. Yalnız İstanbul ve  büyükşehirlerde ki gibi trafik çilesi onun için 1- 2 saat değil sadece 15 dakikadır. 15 dakikayı bile uzun bulan Frantisek Hadrava bu süreyi kısaltmak için kendine tek kişilik bir uçak yaptı. 15 dakikalık işe gidiş süresini yaklaşık 5 dakikaya düşüren Frantisek Hadrava böylece işe gidiş süresini üçte birine düşürmüş oldu.

Tek Kişilik Tek Motorlu Uçak

Tek kişilik ve tek motorlu olan uçağını ahşap malzemelerden yapan Frantisek Hadrava uçağın tamamını yaklaşık iki yılda bitirdi. “Vampira Mini- Max” ismini verdiği uçağı açık kokpitli ve hafif bir uçak oldu.  “Vampira Mini- Max” saatte maksimum 146 km hıza ulaşıyor.

İşe Daha Hızlı Gidebilmek İçin Kendine Uçak Yapan Adam

İki yıl kadar bir süre de yaptığı uçağını yapmasının en büyük amacım sabahları biraz daha fazla uyumak olduğunu belirten Frantisek Hadrava  işyerine gittiğinde uçağını açık bir alana bıraktığını evinde ise  otomobil garajına park ettiğini söylüyor.

Herkesin Hayalini Gerçekleştirdi

Milyonlarca insan sürekli kendi kendine işe gitmenin ne kadar zor olduğunu ve uzun zaman aldığını bunun için bir çare bulup bu süreyi kısaltmak gerektiğini söyleyedursun, France Hadrava insanların bu hayalini kurduğu şeyi gerçekleştirmiş kendine bir uçak yapmış ve kendi işine gidiş geliş süresini çok kısaltmış görünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin