Çalıştığınız şirkete belki yıllarınızı verdiniz fakat ufak tefek pürüzler ve anlaşmazlıklar sebebiyle işinizi kaybettiniz. Belki de çalıştığınız şirket için yıllarca verdiğiniz emeklerin, onların gözünde bir hiç olduğunu düşünüyorsunuz. Ya da artık çalıştığınız yerde heyecan duymamaya ve her gün o işe gidip gelmek sizin için ızdırap olmaya başladığı için istifa ettiniz. Her insan bu süreçleri aynı psikolojiyle elbette atlatamayacaktır. Kimileri bu süreçten sonra biraz kızgın, kimilerinin içinde bir burukluk, kimilerinde ise pişmanlık olacaktır. Aslolan severek yapabileceğiniz yeni bir iş bulmak ve yeni başlangıçlar yapmak konusunda hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmamaktır. Umutsuzluk, insanı başarısızlığa götürmesine neden olan, insanın en büyük düşmanıdır.

İş Hayatında Umudunuzu Kaybetmeyin!

Eski Toprakların Nasihati: İşini Severek Yapmak

İşsiz kalmak, iş bulamamak elbette insanı derin bir buhrana sokan, umutsuzluğa kapılmasına sebebiyet veren oldukça kötü bir vaziyet. İşsiz kalmak insan için ne denli kötü bir durum ise insanın yaptığı işi sevmemesi, her gün iş yerine ayakları geri adım ata ata gitmesi de o denli trajik bir durumdur. Çoğu kişinin iş dünyasında hayal kırıklığı yaşamasının, umutsuzluk çukurunda debelenip durmasının en büyük nedeni yaptığı işi benimsememesi ve icra ettiği mesleğini yalnızca maddiyat olarak görmesi sebep olmaktadır. Bunun çözümü aslında oldukça basit bir yöntem olarak gözümü çarpıyor. İnsanın hayatta mutlu olabilmesi için, maddiyat yönü kadar manevi yönünü de tatmin edebilmesi gerekmektedir. Manevi yönünüzü tatmin edebilmeniz ise sevdiğiniz “şeyleri” yapabilmenizden geçmektedir.

İş Hayatında Umudunuzu Kaybetmeyin!

Hiçbir Şey İçin Geç Sayılmaz

Her şey için geç kaldığını düşünmek, insanın doğasında olan olumsuz özelliklerin başında geliyor. Aslında kaç yaşında olursanız olun, hangi şartlarda olursanız olun hiçbir şey için geç kalınmış değil. Sevdiğiniz işi yapmak sizin elinizde. Yapılması gerekilen en önemli şey ise kişinin kendisine “Bu hayatta neyi yıllarca hevesli bir şekilde yapabilirim?”, “Ben gerçekten bunu yapmayı istiyor muyum?” sorularını sormasından geçiyor. Sorumluluk sahibi bir insan olarak karar alıp hayallerinizi gerçekleştirmek için şu an oldukça iyi bir fırsat. Hayalimizdeki işi yapmak için geç olmadan bir adım atalım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin