İnternet dünyasında başarının kitabını yazan biri Paul Graham’dır. İş hakkında başarı nasıl elde edilir konusunda ilk başvurulacak kişilerden biridir. Paul Graham, bir girişimcidir. Bu günlerde internet dünyasında kurulan ve kurulacak hemen her internet şirketinin başlangıçlarında sermaye temel tabanlı sermaye temini sağlayan biridir. Bir girişimci olarak sanal dünyada yer alan tüm alış veriş sitelerine destek olan bir girişimcidir.

İnternette Başarının Sırrını Yazan Girişimci Paul Graham

Ne Bir Eksik Ne de Bir Fazla

Paul Graham, Y Combinator şirketi kurucularından ve ortaklarındandır. 1995 senesinde Viaweb internet sitesini kuran Paul Graham, bir tek amacı vardı. İnternet dünyası ve teknoloji ile barışık olmayan tüm girişimcilere sanal dünya üstünde alış veriş mağazası açmayı teşvik etmek ve de bu alış veriş mağazalarının yönetilmesini temin edecek bir yönetmeyi temin eden bir servis temin eder. Paul Graham, Viaweb ile başarı endeksli servisler temin etmeyi kendine amaç ediyor. 1998 senesinde ise YAHOO şirketi tarafından kırk beş milyon Amerikan Doları ile satın alınan bir şirkettir. Paul Graham, tüm girişimcilik deneyimlerinden ortaya çıkardığı netice de insanların yalnızca isteklerini vermek gerektiğidir. Ne bir eksik ne bir fazla yalnızca kişilerin arzularını temin etmek sonucu ile bir neticeye vardığını ifade etti.

İnternette Başarının Sırrını Yazan Girişimci Paul Graham

1995 senesinde ortaya çıkardığı sanal âlem sitesi ViaWeb adlı site ile başarı ile kat ettiği yolda üç sene gibi kısa bir sürede YAHOO adlı dünya devi bir firmaya sitesini pazarlaya bilme başarısını sağlamış bir girişimcidir. 2017 senesinde deneyimlerinin yer aldığı bir kitap alan Paul Graham, geçen on üç seneye rağmen hala edindiği tecrübelerin önemi dikkate çarpıyor. Başarının sırrını paylaştığı yazının başlığı da “HOW TO START A START UP” “BİR START UP NASIL KURULUR?” şeklinde ortaya koyuyor.

Dünya Rekabeti İçin Sanal Dünya

Geleceğin şimdilerden daha fazla kullanıcısı olacağı ve hemen her şeyin sanal dünyanın üstünden olacağı ön görüsünü 1995 senesinde görmüş ileri görüşlü bir girişimcidir. Dünya ile rekabet ede bilmenin en kuvvetli aracın sanal dünya üstünden kurulacak alış veriş şirketi olduğu tezini yazılarında net olarak görebilmek mümkündür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin