İNGEV Genel Sekreteri Dr. İlkim Büke Okyar olduDevletimizde insani gelişmeye destek vermek amacıyla kurulan İnsani Gelişme Vakfı’nın Genel Sekreterliği’ni Dr. İlkim Büke Okyar üstlendi. Okyar, bu görevden ilkin son olarak Sabancı Üniversitesi bünyesindeki İstanbul Politikalar Merkezi’nde Proje Yöneticisi olarak çalışıyordu. Saint Michel Fransız Lisesi’nin arkasından yükseköğrenimini University of California’da politika bilimi ve yönetimsel bilimler alanlarında tamamlayan Okyar, doktorasını Orta Doğu emek harcamaları mevzusunda Ben-Gurion Üniversitesi’nde tamamladı. Okyar’ın birçok ödülü ve makalesi bulunuyor.

İNGEV Başkanı Vural Çakır mevzuyla ilgili: ”Kapsayıcı gelişme, gelir dağılımının iyileşmesi ve yoksullukla savaşım başta olmak suretiyle insani gelişmeyi etkileyecek alanlardaki samimi katkılarımız Dr. İlkim Büke Okyar’ın yönetiminde ivme kazanacaktır. Bu görevi üstlenmesi bizim için mühim bir talih oldu” dedi.

Dr. İlkim Büke Okyar, devletimizde insani gelişmenin üst seviyelere erişmesine samimi katkılar yapacağına inanılmış olduğu İNGEV’e katılmaktan mutlu bulunduğunu belirterek ”Stratejik Yönetim Danışma Kurulumuz, çalışanlarımız ve gönüllü destekçilerimizle beraber ülkemiz için etkili ve güzel işlere imza atacağız” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin