"İlk İşim Girişim" Proje Yarışması Üniversite Roadshow'u ile başladıTürkiye’nin en köklü üniversitelerinden Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) ve Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan Çalık Holding bu yıl ikincisi düzenlenen ‘İlk İşim Girişim’ yarışmasının tanıtımı için Roadshow’a başladı. TÜBİTAK’ın yayınladığı 2014 yılı “Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi” listesi göz önünde bulundurularak bölgesel bazda seçilen 5 üniversiteye düzenlenecek Roadshow’un ilk durağı Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) oldu. Yarışmanın tanıtılması için KTÜ kampüsünün merkezine kurulan İlk İşim Girişim standına öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Roadshow kapsamında sırasıyla 25-26 Mart’ta İnönü Üniversitesi’nde, 27 Mart’ta Mersin Üniversitesi’nde, 30-31 Mart’ta Selçuk Üniversitesi’nde ve 1-2 Nisan’da Dokuz Eylül Üniversitesi’nde stand kurularak bilgilendirme seminerleri yapılacak. Etkinliklerin İstanbul ayağında ise Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa ve Beşiktaş Kampüsleri’nde tanıtım standları açılacak.

1 milyon TL’lik yatırım imkânı
‘İlk İşim Girişim’ yarışması, girişimciliğin bölgesel ve ulusal kalkınma açısından öneminin anlaşılmasını sağlamak, öğrencilerin girişimciliğe ve inovasyona olan ilgilerini arttırmak, inovatif, ilginç, topluma faydalı ve kar getirebilecek iş fikirleri ortaya çıkarmak amacıyla her yıl YTÜ Teknoloji Transfer Ofisi ve Çalık Holding tarafından düzenleniyor. Yarışma kapsamında her yıl belirlenen tarihlerde proje başvuruları alınarak bu projeler önde gelen akademisyenler ve sanayiciler tarafından değerlendiriliyor.

Başvuruların değerlendirilmesinin ardından finale kalan ilk 10 girişimci adayı, YTÜ Davutpaşa Yerleşkesi Otağ-ı Hümayun’da gerçekleştirilecek final gününde fikirlerini savunacak. Yapacakları sunumlarla jüriyi ikna eden ilk 3 proje sahibi, Çalık Holding’den 1 milyon TL’ye kadar yatırım alma imkanına sahip olabilecek. Ayrıca yarışmada birinci seçilen proje sahibine de YTÜ Kuluçka Merkezi’nde bir yıl boyunca ücretsiz ofis, altyapı, genel gider desteğiyle birlikte YTÜ TTO tarafından mentorluk hizmetleri verilecek.

Başvurular Nasıl Yapılıyor?
Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve Çalık Holding işbirliğiyle düzenlenen ‘İlk İşim Girişim’ yarışması hakkında daha fazla bilgi edinmek ve başvuru yapmak için www.ilkisimgirisim.com web adresinden yararlanılabilecek. Yarışmaya 30 Nisan 2015 tarihine kadar başvuru yapılabilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin