Hilti Türkiye’ye Yeni Genel Müdür“Hilti Türkiye ve Orta Asya Genel Müdürü” pozisyonuna 2016 yılı itibariyle atanan Sebastian Barth, Hilti’nin Türkiye’deki faaliyetlerinin yanı sıra bölgesel üs Türkiye’ye bağlı olan Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Moğolistan, Kırgızistan, Ermenistan, Gürcistan, Tacikistan, Moldova ve Kuzey Irak’ta Hilti operasyonlarının yönetimini üstlenecek.

Sebastian Barth, 6 senedir Hilti’de pek oldukca başarıya imza atmış bir isim. Solar Sistemler Asya Şirket Müdürü olarak Ekim 2010’da Hilti bünyesine katılan Barth, bu görevi kapsamında Asya’da Hilti’nin güneş enerjisi faaliyetlerini başlattı ve 3 yıl içinde son aşama başarıya ulaşmış bir işletme oluşturmayı başardı. Çin ve Japonya başta olmak suretiyle pek fazlaca yerde ürün geliştirme, tedarik, lojistik ve satış ekipleri kurdu. Güneş enerjisi sektöründe elde etmiş olduğu başarının peşinden, Almanya’da Hilti’nin temel iş kolunda Satış Direktörlüğü görevini üstlendi.

Hilti ailesine katılmadan ilkin Barth, McKinsey & Company’de ilkin İş Analisti ve sonrasında Müdür Yardımcısı olarak 9 yıl vazife yapmış oldu. Kariyerinin büyük bir kısmını ABD Birleşik Devletleri’nde geçiren Barth, enerji ve endüstriyel sektörlerde rol aldı.

İktisat lisans derecesini Londra Üniversitesi’nden, işletme yüksek lisans derecesini ise Paris’te bulunan Insead’den alan Sebastian Barth, İngilizce, Almanca, İtalyanca ve Çince dahil olmak suretiyle oldukca sayıda dil biliyor. Türkçe dersleri almaya devam eden Barth, İstanbul’da eşi ve iki çocuğuyla beraber yaşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin