İş hayatına atılmak isteyen veya iş hayatında var olan her girişimcinin mutlaka bilmesi gereken kavramlar vardır. İşte her girişimcinin mutlaka bilmesi gereken 5 nokta:

Her Girişimcinin Mutlaka Bilmesi Gereken 5 Önemli Detay

1) İşinize olan inancınızı kaybetmeyin

İş hayatı her zaman düzlüklerden oluşmadığı bir gerçek özellikle girişimciler için zirveye tırmana yolu oldukça engebeli diyebiliriz. Sizinle aynı işi yapmış olan şirketleri hatta bu iş yüzünden başarısızlığı kapılmış şirketleri görebilirsiniz bu sizin işinize olan inancınızı düşürmemeli. Bu işleri yakından inceleyerek aynı hatalara düşmemek adına akıllıca adımlar atmak için çaba göstermelisiniz. Yolunuza çıkan engeller sizi pes ettirmemeli aksine işinizi yapma adına sizi daha çok körüklemelidir. Bunu asla unutmamalısınız.

Her Girişimcinin Mutlaka Bilmesi Gereken 5 Önemli Detay

2) Asla kolaya kaçmayın

Girişimcilik aslında kendi işini kurma arzusu ve bu arzudan dolayı girişimci olan kişiler genellikle hızlı ve başarılı sonuçlar elde etme umuduyla çıkarla yola. Ancak bu her iş formunda aynı olmayabilir belki sizin işiniz geç ve yavaş başarı getirebilirken, pazardaki başka bir girişimci hızlı ve başarılı sonuç elde ettiğini görebilirsiniz. Bu gibi durumlarda kendinizi kötü hissetmemelisiniz. Belki bir günde istediğiniz konuma gelemeyebilirsiniz ancak azimli ve disiplinli çalışmalar sayesinden mutlaka istediğiniz konuma geleceksiniz. Bu yüzden kolaya kaçmaya çalışmayın amacınıza giden yol o kestirme yol değil azimli ve disiplinli yoldan geçmekte olduğunu bilmelisiniz.

Her Girişimcinin Mutlaka Bilmesi Gereken 5 Önemli Detay

3) Hedef kitlenizi doğru tanımlayın

Yapmış olduğunuz işinizin hedef kitlesini dikkatli ve doğru analiz etmelisiniz. Nelere ihtiyaçları var, hangi konudan şikayet ediyorlar bunları iyi gözlemleyerek ürününüze şekil verebilirsiniz. Ayrıca müşterilerinizden geri dönüşler alarak hem onlara değer yarattığınızı belli ederken hem de aldığınız geri dönütler analiz sürecinizi hızlandırmanıza yardımcı olacaktır.

4) Disiplinli çalışma ve doğru adımlar

Aslında iş hayatınızın esasında çok çalışma yerine belirli istikrar ile disiplinli ve akıllıca bir çalışma prensibi benimsemelisiniz. Aynı doğrultu da olarak teknolojiyi işinize uyarlayarak hızlanmış olursunuz. Bu şekilde elinizdeki fırsatları akıllıca değerlendirerek piyasada doğru ve sağlam adımlar atabilirsiniz.

5) Sosyal ağın gücünü hafife almayın

Şuan günümüzdeki start up şeklinde olan şirketlerin sürdürebilirliğinin önemli unsurlarından biri bu madde diyebiliriz. En kısa şekilde anlatacak olursak eğer kartvizit kavramı artık eskide kaldı diyebiliriz. Kartvizitler yerine sosyal ağınızın güçlendirmeli ve internet âlemdeki kullanıcı sayısının gerçek hayattakinden daha fazla olduğunu unutmamalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin