Hava Durumunu Gösteren Kutu: Tempescope

Google mühendisi Ken Kawamoto son günlerde teknoloji dünyasının ilgisini üzerine çekmeyi başardı. Bu ilginin kaynağı Kawamoto’nun mesleği olan yazılım mühendisliğiyle ilgili değil, tamamen bambaşka bir alan; hava durumu tahmini. Japon mühendis hava durumunu 3 boyutlu modelleyen  bir kutu üretti, bilgisayar bağlantısı ile çalışan bu cihaz ertesi günün hava durumunu gösteriyor.

Tempescope, hava durumu verilerini bilgisayarınız üzerinden kablosuz bağlantı sayesinde alıyor. Ne kadar işlevsel olduğu tartışılır, mucidi dahi ondan “kullanışsız ama havalı şey” olarak bahsediyor.

 

Hava Durumunu Gösteren Kutu: TempescopeYağmurlu bir günde Tempescope böyle bir hal alıyor. Bilgisayardan hava durumuna bakmak çok zor olmasa gerek ama odanızın bir köşesinde içerisinde yağmur yağan bir kutu bulunması, yağacak olan yağmuru unutmamanızı sağlayabilir. Belki de görüntüsüyle ve çıkardığı yağmur sesleriyle yarattığı romantik hava hoşunuza gider.

 

Bulutlu bir günde ise Termoscope’nizin (eğer bir tane satın almaya karar verirseniz) aşağıdaki resimde olduğu gibi görünecek.Hava Durumunu Gösteren Kutu: Tempescope

Tempescope, bilgisayarda harita üzerinde gezinerek dünyanın herhangi bir yerindeki hava durumunu odanızın içerisinde 3 boyutlu görmenize de olanak sağlıyor. Eksiklikler de bulunmakta; fırtına, kar gibi atmosferik ortamları oluşturamıyor. Ürünün piyasaya çıkış tarihi ve fiyatı belli değil ancak Ken Kawamato mümkün olan en kısa sürede satışa başlayacaklarını ve fiyat aralığını 150$ – 250$ olarak düşündüklerini söyledi. Dünya ilginç icatlarla dolu, gelecek vaat edip etmediği konusunda emin olamadığımız Tempescope kesinlikle bunlardan birisi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin