GÜBRETAŞ'a yeni genel müdürGübre Fabrikaları T.A.Ş. Yönetim Kurulu’nun 20 Şubat 2015 tarihinde aldığı kararla, şirketin Genel Müdürlük görevine Şükrü Kutlu atandı. Şükrü Kutlu, aynı zamanda Yönetim Kulu Üyeliğine de seçildi.

Uzun yıllar kamuda ve özel sektörde yöneticilik tecrübesine sahip olan Genel Müdür Şükrü Kutlu, GÜBRETAŞ’taki görevine başladı. Son yıllarda istikrarlı bir çizgi yakalayan şirketi yeni bir yönetim anlayışıyla daha ilerilere taşımayı hedeflediklerini belirten Şükrü Kutlu, “GÜBRETAŞ’ın sektördeki liderliğini daha da güçlendirip yatırım alanındaki başarılarını artırmak için ekip ruhuyla çalışacağız. Başta çiftçilerimiz ve ana hissedarımız Tarım Kredi Kooperatifleri olmak üzere Türkiye’nin tarım sektörü için daha fazla katma değer üretmek temel önceliğimiz olacak… Hem işlerimizi, hem de tüm paydaşlarımızla olan ilişkilerimizi ve iletişimimizi daha etkin bir noktaya taşıyarak GÜBRETAŞ’ın sektöründe global bir marka haline gelmesi için çaba harcayacağız” dedi.

GÜBRETAŞ’ta samimi ve gayretli bir çalışma ekibiyle karşılaşmaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Genel Müdür Kutlu, “63 yıllık kurumsal mazisi olan bir şirkette böylesine önemli bir vazifeyi üstlenmekten büyük bir onur ve aynı zamanda büyük bir sorumluluk duyuyorum. Gerçekleştireceğimiz proje ve çalışmalarla GÜBRETAŞ’ı daha güçlü bir geleceğe hazırlamaya çalışacağız. Bunun sonucunda cirodan kârlılığa, yatırımlardan satışlara ve marka değerinden şirket değerine kadar her alanda sürdürülebilir bir başarı çizgisiyle GÜBRETAŞ’ı daha yukarılara taşımayı hedefliyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin