Yetenek, doğru iletişim ve etkili gülümseyiş, işverenlerin daima aradığı özelliklerdir. İşverenlerin gözdesi olmak için; ticari dönüşümü en çok sağlayan, müşteri memnuniyetini ideal seviyede tutan ve çözüm odaklı iletişim becerisine sahip olan personel özelliklerine sahip olmak gereklidir. İş dünyasında en etkili yöntem daima; iletişimdir.

İletişim & Etkileşim

Profesyonel iletişim dili, tcari başarı için en önemli etkendir. Profesyonel konuşma sanatı ya da profesyonel iletişim dili; kurumsal cümlelerden ibaret değildir. Ticaret dünyasında her müşteriye ve her sektöre özel bir iletişim dili bulunur. Faaliyeti gösterilen iş alanına göre dili, en etkili biçimde kullanmak, sorunları en kısa sürede çözmek sizleri en değerli personel statüsüne eriştirecektir. Hemen her sektörde aynı ortak nokta ile başarı sağlayan personellerin özellikleri arasında, doğru ve etkili iletişim bulunuyor. Müşteriyle doğru şekilde samimi- akıcı- kurumsal ve ticari ikna kabiliyeti ile iletişim sağlamak, mesleki başarıyı artıran kriterlerdendir.

Yetenek

Meslek alanı ve işletmenin türüne göre personel bulmak, işverenlerin titizlikle davrandığı konulardan biridir. Her çalışan, her işe uygun değildir. Sosyal gelişimi ve iletişim potansiyeli yüksek olan kişiler, dışa dönük bireyler genellikle birkaç yetenek birden sergilerler. İletişim, sektörel yatkınlık ve ekstra donanımlar, patronların çalışanlarında aradıkları özelliklerdendir. Sanatçı, zanaatkar, makine operatörü, teknisyen, yönetici veya programcı personellerin eğitimleri yanı sıra, mesleki yetenekleri ve yatkınlıkları, gözde personel olmak için önemli kriterlerdendir.

Sorun Çözme Kabiliyeti

Kurumsal firmalar ve büyük şirketler için, iletişim en gerekli ve geçerli kriterdir. Çözüm odaklı ve hızlı sorun çözme becerisine sahip olan kişilerin daima önü açık, kurumsal başarıya daima daha yakındırlar. Faaliyet gösterilen sektördeki ticari sikülasyonun yanı sıra, müşterilerin soru ve sorunlarına yanıt verebilmek, ikna edici ve etkili dil kullanmak, problemleri hem şirket menfaatine çözmek hem de müşteriyi memnun etmek, en değerli personel kıvamına getiren özelliklerdendir. İşverenlerin gözde personelleri ortak nokta olarak; iletişim başarısı sağlıyorlar.

Satış Başarısı

Ürün veya hizmet satışı- pazarlaması- tanıtımı gibi alanlarda başarı kazanan çalışanlar, işverenlerin gözde personelleridir. Ticaret, kazanç için yapılan bir eylemdir. Ve işverenler daima en çok kazandıran çalışanlarını gözde olarak seçerler. Ticari sirkülsayonu sağlamak, ürün ve hizmet satışı en başarılı şekilde gerçekleştirmek, işinizi kaliteli bir biçimde yapmak sizi vazgeçilmez personel yapacaktır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin