Girişimcinin Takip Etmesi Gereken 5 İngilizce Site

Girişimcilik tarih boyunca hiç olmadığı kadar yaygın bir meslek haline geldi. Bunun altında yatan nedenlerden birisi, belki de en önemlisi, insanları girişimciliğe teşvik edecek ve girişimcilik bakımından bireysel gelişimi destekleyecek birçok internet sitesinin bulunmasıdır. Bu yazımızda, girişimcilerin ve girişimci adaylarının mutlaka takip etmeleri gereken 5 İngilizce siteye yer verdik.

Forbes

Girişimcinin Takip Etmesi Gereken 5 İngilizce Site

Alexa Küresel Sıralaması: 215

Bounce Rate: %29.70

Ekonomi haberleri denildiğinde belki de ilk akla gelen adres Forbes olmaktadır. 1917 yılında İskoç iş adamı Bertie Charles Forbes tarafından ABD’de kurulan iş dergisi, bugün internet sitesi aracılığıyla hizmet vermekte. Forbes, salt girişimcilik adresinden daha ziyade iş dünyasından haberler sunmak gibi bir misyonu var. Ancak sahip olduğu harika network sayesinde en geniş girişimcilik veri tabanına sahiptir.

Forbes’ın internet sitesine girdiğinizde, sol üstte, bannerin hemen altında, U.S, EUROPE ve ASIA segmelerini göreceksiniz. Bu segmelerden istediğinizi seçerek o bölgeye özel tasarlanan Forbes’ı görebilirsiniz. Aksi takdirde bulunduğunu bölgedeki Forbes açılacaktır. Yine sol üstte bulunan Forbes yazısının üzerine gelirseniz açılan menüden Entrepreneurship bölümünü görürsünüz. Bu bölümden girişimcilikle ilgili haberleri ve makaleleri okuyabilirsiniz.

Business Insider

Girişimcinin Takip Etmesi Gereken 5 İngilizce Site

Alexa Küresel Sıralaması: 198

Bounce Rate: %69.20

Forbes’a benzer bir yapıda olsa da Forbes kadar kurumsal olmaması nedeniyle çok daha çevik bir yapısı vardır. Wall Street’te dönen dedikodulardan, hangi hisse senedinin düşeceği, hangi şirketin değer kazanacağı gibi bilgilerden ilk önce siz haber almak istiyorsanız Business Insider tam size göre.

Forbes’a kıyasla girişimcilik ve inovasyon ekonomisi konusunda  daha çok makale ve haber bulabilirsiniz. Siteniz en büyük dezavantajı ise sadece Amerika piyasasına odaklanmasıdır.

Tech Insider

Girişimcinin Takip Etmesi Gereken 5 İngilizce Site

Alexa Küresel Sıralaması: 2 560

Bounce Rate: %76.20

Aslında doğrudan bir ekonomi ya da girişimcilik sitesi değildir. Business Insider’ın bir kolu olan Tech Insider, teknoloji ve inovasyon dünyasından güncel haberlerin olduğu, yeni ürünlerin tanıtıldığı bir platform. Inovasyon açısından dünyanın en saygın platformlarından birisidir. Girişimciliğin temelinin inovasyon olduğu düşünülecek olursa, girişimcilikerin başucu sitelerinden birisi de Tech Insider denilebilir.

Harvard Business Review

Girişimcinin Takip Etmesi Gereken 5 İngilizce Site

Alexa Küresel Sıralaması: 3 209

Bounce Rate: %74.60

Harvard Business School tarafından yönetilen Harvard Business Review, listemizde yer alan en akademik ortamdır. Sloganı “Liderler için Tavsiyeler” olan sitede, iş ve girişimcilik dünyasından haberler bulabileceğiniz gibi Harvard hocaları tarafından yazılmış makalelere de erişebilirsiniz.

Aynı zamanda basılı dergi olarak da çıkan Harvard Business Review’de, basılı edisyonun bazı makalelerine de erişebilirsiniz.

Entrepreneur

Girişimcinin Takip Etmesi Gereken 5 İngilizce Site

Alexa Küresel Sıralaması: 1 294

Bounce Rate: %73.30

Entrepreneur, adından anlaşılabileceği üzere sadece girişimcilik alanında haberlerin ve makalelerin yer aldığı bir sitedir. Navigasyon menüye tıkladığınızda, girişimcilik makalelerinin ve haberlerinin birçok alt başlık altında sunulduğundu görebilirsiniz. Bu başlıklardan bazıları: liderlik, sosyal medya, büyüme stratejileri, pazarlama…

1 Yorum

  1. Merhabalar . Çin’de 7.senem . Eğer yeni girişimler yapmak istiyorsanız . Çin’den toptan mal getirmek istiyorsanız veya piyasa arastirmasi yapmak istiyorsaniz her konuda yardımcı olurum . Çin ziyaretlerinizde tercümanlık yaparım . bana mail yoluyla veya whatsapptan ulaşabilirsiniz omer-cavdar@hotmail.com whatsapp : +8615651825250

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin